Słoneczny Dzień Dziecka na scenie i w ogrodzie Teatru KTO

Dziecięce różności

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

 • niedziela, 4 czerwca 2023, 11:00-18:30

Jeżeli szukacie pomysłu na niezapomniany Dzień Dziecka, Teatr KTO ma dla Was idealną propozycję - niedziela pełna przygód w teatrze. 4 czerwca od 11.00 – 18.30 w Teatrze KTO na scenie i w ogrodzie czekać będzie na dzieci i rodziców świat magii, cyrku i baśni. W programie między innymi warsztaty ruchowe i bębniarskie, bajki, spektakle, klaunada i animacje. Będzie się działo!

Najwspanialszy prezent na Dzień Dziecka to CZAS… a w Teatrze KTO będziecie mogli spędzić dobrych kilka godzin ze swoimi pociechami. Spójrzcie sami, czego możecie spodziewać się w tą wyjątkową, słoneczną niedzielę 4 czerwca.

Scena Teatru KTO

 • 11.00 „Co czuje ciało?” - warsztaty taneczno-ruchowe z Moniką Kiwak dla dzieci w wieku 4-6 lat wraz z rodzicami (15 miejsc - obowiązują wcześniejsze zapisy: rezerwacja@teatrkto.pl)
 • 12.30 „Ballada o Popielu, Smoku, Smoczku i uprzejmym Rycerzu” - spektakl familijny // Niepubliczna Szkoła Muzyczna I st. „Wokal.Art I”
 • 13:30 „Ballada o Makukraju” - spektakl familijny // Niepubliczna Szkoła Muzyczna I st. „Wokal.Art I” (grupa I)
 • 14.30 „Ballada o Makukraju” – spektakl familijny // Niepubliczna Szkoła Muzyczna I st. „Wokal.Art I” (grupa II)
 • 17.00 „Rośnie, Rośnie i…” - spektakl taneczny // Koncepcja i choreografia: Anna Wańtuch

Ogród Teatru KTO

 • 12.00 „Rodzeństwo” - interaktywny spektakl z elementami warsztatu // Wykonanie: Wiktoria Kowalska, Antonina Telnyh, Michał Brańka
 • 13.00 "Oczy, skóra, uszy, nos" - warsztaty sensoryczno-ruchowe z Moniką Kiwak dla dzieci w wieku 7-9 lat (15 miejsc - obowiązują wcześniejsze zapisy: rezerwacja@teatrkto.pl)
 • 14.00 „Spotkanie z Rytmem. Animacja bębny” - warsztaty dla dzieci i rodziców oraz koncert muzyki afrykańskiej // Ashiko Bębny
 • 16.00 „Na pomoc ginącej przyrodzie” - spektakl familijny // Teatr z Kapelusza

---
Oczy, skóra, uszy, nos - warsztat sensoryczno-ruchowy
Monika Kiwak
Warsztat na którym inspiracją do ruchu będą zmysły: wzroku, dotyku / skóry, słuchu i węchu. W otoczeniu ogrodu Teatru KTO, śpiewających tam ptaków, cieniu zadaszonej sceny i w słońcu na trawie będziemy doświadczać co czuje ciało kiedy tańczy i kiedy się zatrzymuje.
Ubieramy się wygodnie, by czuć się swobodnie.
Warsztat dla dzieci w wieku 7 - 9 lat

---
Ballada o Makukraju , Wronie i Lizusie
Niepubliczna Szkoła Muzyczna I st. „Wokal.Art I”
Spektakl jest autorską adaptacją sceniczną zabawnych teksów literackich, inkrustowanych choreograficznie opracowanymi piosenkami. Osią spektaklu jest opowieść o kraju Makukraju w którym powszechny dobrobyt gwarantuje praca pszczół. Ich nagłe zniknięcie wywołuje konsternację ale i głębszą refleksję nad sensem ludzkiej pracy.
Czas trwania: 45 minut.
Dedykowany dla młodzieży w wieku 11-15 lat.

---
Ballada o Popielu, Smoku, Smoczku i Uprzejmym Rycerzu
Niepubliczna Szkoła Muzyczna I st. „Wokal.Art I”
Spektakl jest autorską adaptacją sceniczną tekstów m.in. Wandy Chotomskiej odnoszących się do polskich legend. Przypominamy tu historie króla Popiela z mało znaną pointą, legendę o smoku wawelskim, jak również opowieść o rycerzu, który pokonał smoka w niezwykle zaskakujący sposób. Czas trwania: 35 minut.
Dedykowany dla dzieci w wieku 6-11 lat.
Reżyseria: Katarzyna Ignatiuk, Choreografia: Anna Kłos, Przygotowanie wokalne i nagrania: Magdalena Sowa i Michalina Szafran

---
Rośnie, Rośnie, i…
Koncepcja i choreografia: Anna Wańtuch
Co rośnie, gdy my rośniemy? Jak w przyszłości będzie smakowało nam jedzenie? I czy wraz z nami urośnie nasz apetyt? Co zrobimy, gdy zgromadzimy jeszcze więcej przedmiotów i czy zdołamy pomieścić jeszcze więcej bajek? Czy czeka nas więcej pracy i więcej jednorożców? Jak będą wyglądały nasze przyjemności i problemy, smutki i radości – czy one też urosną wraz z nami? Na naszych tortach znajdą się coraz wyższe cyfry, aż w końcu zamienią się w całkiem duże liczby. Może nasze koty staną się naprawdę grube i bardzo leniwe. Nawet dzieci urosną i będą mogły SAME wychodzić z domu. Aż nadejdzie dzień, w którym wyjadą na dłużej, żegnając się z rodziną. Skąd pojawią się wokół nas nowi ludzie? Kto z nich zniknie, kto z nami zostanie? Skąd przypłyną do nas nowe sprawy, problemy, przyjemności i jakie będą miały kształty, smaki, kolory?
Jedno wiemy na pewno. COŚ przed nami jest. I to COŚ może nadejść bardzo szybko, kompletnie znienacka, a może musimy na to poczekać.
Zespół dziecięcych i dorosłych performerek i performerów pod opieką Anny Wańtuch zaprasza do namysłu na temat rośnięcia. Albo, jakby to rzec po dorosłemu, wzrostu. Za pomocą tańca, twórczych eksperymentów i działań scenicznych artyści i artystki opowiedzą o tym, co może przynieść przyszłość. Wraz z nimi będziemy uczestniczyć w wydarzeniu o tym, jak zmienią się nasze ciała i ludzie wokół nas oraz o tym, jakie połączą nas relacje emocjonalne, społeczne i rodzinne. W trakcie pokazu na widzki i widzów czeka niespodzianka. Na zaproszenie osób performujących można włączyć się w twórcze działania, by wspólnie poodkrywać, co to dla was znaczy: ROSNĄĆ.
Realizacje Anny Wańtuch kierowane są do rodzin z małymi dziećmi. Jej akcje twórcze wykorzystują eksperymenty taneczne, które służą pielęgnowaniu więzi i relacji. Pokazy poprzedzają długie procesy, pełne uważności na małe i duże osoby performujące, w których każda i każdy niezależnie od wieku może poczuć się bezpiecznie i wykorzystać swój twórczy potencjał. W ten sposób tworzy się przestrzeń wypełniona tańcem, radością, bliskością i wspólną zabawą. Atmosfera a udziela się także widowni, która jeśli tylko chce, może uczestniczyć w widowisku lub zainspirować się do własnych poszukiwań. Świetnie przyjęty Contact Families Show, który powstał w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka.
Koncepcja i choreografia: Anna Wańtuch
Muzyka: Franciszek Araszkiewicz
Projekt scenografii: Filip Wańtuch
Opieka procesu twórczego: Justyna Czarnota
Występują: Anna Grabara, Alicja Kaczmarczyk, Magdalena Kopeć, Julian Mizerski, Marcin Świątek, Rafał Świątek, Szymon Świątek, Monika Zamojska-Świątek, Marta Mietelska-Topór, Tomasz Topór, Rita Topór, Liwia Topór, Anna Wańtuch, Felicja Wańtuch, Filip Wańtuch, Ludmiła Wańtuch, Wincenty Wańtuch
Spektakl Rośnie Rośnie i… realizowany jest w ramach projektu 24. Biennale Sztuki dla Dziecka. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

---
Rodzeństwo
Wykonanie: Wiktoria Kowalska, Antonina Telnyh, Michał Brańka
"Rodzeństwo" to interaktywne przedstawienie dla dzieci i całych rodzin. Składa się ze spektaklu i wspólnych parad z muzyką graną na żywo, a także elementów warsztatowych, w które czynnie angażowani są odbiorcy.
Tytułowe "Rodzeństwo" to także wyjątkowe trio klaunów - postaci pełnych wrażliwości, niesłabnącej radości, nieustannie i całkowicie zaangażowanych w zabawę... dokładnie tak jak dzieci!
W co tym razem bawić się będzie dwójka uroczo nieporadnych sióstr i ich niesforny brat? Jakie przygody i przeszkody napotkają? Czy uda im się wydostać z tarapatów z pomocą dzieci?
To pozostanie na razie tajemnicą, bo dla klaunów - jak dla dzieci właśnie - wszystko dzieje się tylko tu i teraz i jest niepowtarzalne!

---
Spotkanie z Rytmem. Animacja bębny.
Ashiko Bębny
Będziemy grać na bębnach w myśl zasady:
“Jeśli Twoje serce bije, jesteś perkusistą.
Niech bęben połączy Twoje serce z dłońmi, niech Twoje ręce nauczą się tańczyć.” Wadada
Ideą warsztatów jest też hasło "zabawa przez naukę i nauka przez zabawę". Gra na bębnach jest również formą aktywności fizycznej, która może pomóc w poprawie zdrowia fizycznego poprzez wzmocnienie mięśni, poprawę koordynacji i równowagi. Zwiększa poczucie wspólnoty i integracji: Granie na bębnach jest często wykonywane w grupach, co może pomóc w zwiększeniu poczucia wspólnoty i integracji. Muzykowanie na bębnach może być również formą komunikacji międzykulturowej, pomagając w zrozumieniu i szacunku dla różnych kultur.
Warsztaty są dedykowane dla dzieci niezależnie od ich wieku lub dla dzieci i ich rodziców.
Zapewniamy około 15 instrumentów do animacji warsztatów.

---
Na pomoc ginącej przyrodzie
Teatr z Kapelusza
"Na pomoc ginącej przyrodzie" to interaktywny spektakl dla dzieci pełen muzyki, dobrego humoru i walorów edukacyjnych. Na łące trwają przygotowania do Wielkiego Święta Przyrody. Nagle pojawia się Tajemniczy Ktoś, który psuje plany małych pszczółek. Owady wyruszają w podróż pełną przygód i niespodziewanych zwrotów akcji. Czy uda im się uratować Świat? Zobaczycie sami.

Udostępnij

Więcej

 • https://teatrkto.pl
 • 580808377213661
 • Całodniowy bilet na wszystkie wydarzenia w tym dniu kosztuje 30 zł. Bilety można kupić w kasie Teatru KTO przy ul. Zamoyskiego 50, pod nr 12 633 89 47 oraz Online https://bit.ly/sloneczny_dzien_dziecka
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<