Malwy dla Tetmajera

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 3 czerwca 2023, 11:00-13:00

W sobotę 3 czerwca w godzinach 11.00-13.00 Muzeum Krakowa zaprasza do Rydlówki, gdzie będzie można nie tylko posadzić malwy, ale również otrzymać nasiona, a także wykonać malwy z bibuły.

Kwiat malwy symbolizuje czułość, łagodność ale też tęsknotę za naturą. Kojarzy się z wiejskim obejściem. Malwy maja właściwości lecznicze, są wykorzystywane w ziołolecznictwie i kosmetyce, cenione też w kuchni. Ten uniwersalny, piękny kwiat często pojawiał się też na obrazach młodopolskich malarzy. Jest jedną z piękniejszych ozdób Bronowic. Organizatorzy Roku Włodzimierza Tetamajera uznali więc, że ta roślina może być swego rodzaju symbolem Roku Włodzimierza Tetmajera.

Propagując bliską Włodzimierzowi Tetmajerowi idee odpowiedzialności społecznej, Mużeum Krakowa – we współpracy z partnerami z całej Polski oraz Galerią Bronowice, firmą Plantico i dzięki pomocy Zarządu Zieleni miejskiej w Krakowie – chce obsadzić malwami ulice i ogródki w całej Polsce. Będzie to zarówno okazja do opowieści o losach Włodzimierza Tetmajera, a także sąsiedzkiej integracji i wspólnej troski o estetykę najbliższego otoczenia.

Sadzenie malw to wydarzenie skierowane do szerokiego grona odbiorców – udział w nim mogą wziąć zarówno dorośli jak i dzieci. To  okazja do współpracy i łączenia pokoleń.

Oprócz Krakowa sadzenie będzie się odbywać m.in. w Sulejówku, Wieliczce, Lesznie, Zakopanem, Wrocławiu, Harklowej, Rabce-Zdroju.

Wydarzenie wpisuje się w obchody roku Włodzimierza Tetmajera.

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<