Sinfonietka: Rodzinny koncert plenerowy

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 24 czerwca 2023, 16:00

Czerwcowa Sinfonietka będzie radosnym pożegnaniem z sezonem Sinfonietty Cracovii. Orkiestra przygotowała z tej okazji wydarzenie zapraszające zarówno najmłodszych słuchaczy, jak i całe rodziny do wspólnego celebrowania muzyki klasycznej, w lekkiej i przystępnej formie pikniku. W programie muzycznym między innymi muzyka filmowa, przeboje Straussa oraz muzyczna zapowiedź lata w postaci tańców (od walców, przez polki aż po melodie ludowe). Dodatkowo wydarzenie wzbogacać będzie pokaz grupy tanecznej oraz występy młodych muzyków.
Koncert odbędzie się w plenerach Dworku Białoprądnickiego w parku Kościuszki.

Gustav Holst  St Paul's Suite
Wojciech Kilar Walc z filmu Trędowata (1976)

Gioacchino Rossini Uwertura do Wilhelma Tella
Johann Strauss Unter Donner und Blitz
Edvard Grieg Suita w dawnym stylu „Z czasów Holberga”
Astor Piazolla Oblivion
Bela Bartók Rumuńskie tańce ludowe (opr. Arthur Willner)

Jeremiah Clarke The Prince of Denmark's March

Sinfonietta Cracovia
Katarzyna Tomala-Jedynak dyrygent

Sinfonietka to cykl spotkań z muzyką dla najmłodszych słuchaczy. Każde spotkanie rozwija dziecięcą pasję do muzyki oraz utrwala wzorce uczestniczenia w kulturze oraz jej współtworzenia. Jego odsłony łączą formułę koncertu z zabawami rozwijającymi słuch i muzyczną wrażliwość. Orkiestra współpracuje z krakowskimi zespołami tworzonymi przez młodych artystów oraz organizacjami charytatywnymi. Występy odbywają się w niezwykłych miejscach, od plenerów, przez domy kultury i szkoły aż po piękne sale koncertowe.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<