Barbara Pałka-Winek. Kosmiczne membrany

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 23 maja 2023 - poniedziałek, 3 lipca 2023
W krakowskim Pałacu Sztuki można obejrzeć obrazy krakowskiej artystki – wymykające się kategoryzacji, ale kontynuujące dziedzictwo quasi-abstrakcyjnej figuracji w duchu DeKooninga, Velascoi Auerbacha.
 
Barbara Pałka-Winek studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa w pracowniach profesorów: Szancenbacha, Brzozowskiego i Buczka. Dyplom uzyskała w 1983 roku. Jej malarstwo charakteryzuje poszukiwanie oraz eksperymenty dotyczące formy i materii obrazu. Barbara Pałka Winek pracuje cyklami, które wzajemnie uzupełniają się i tworzą w efekcie pełną skalę jej odczuć i przeżyć. Sztuka Barbary Pałki Winek jest jednocześnie liryczna i tajemnicza, radosna i zamyślona. Wykorzystując te paradoksy, umiejętnie stosuje wielobarwną paletę delikatnych i namiętnych kolorów, które wywołują poczucie pamięci i tęsknoty za odległymi ludźmi i miejscami.

Krakowska malarka ma na koncie liczne wystawy w kraju i za granicą, w tak różnych miejscach, jak Rzym i Warszawa, Nowy Jork i Frankfurt. Brała udział w Biennale we Florencji, London Biennale, Tokyo Biennale.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<