Wakacje z przyrodą. Fotografie Bożeny Pochopień

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 29 czerwca 2023, 18:00 - niedziela, 24 września 2023

Foto-Galeria NCK zaprasza w fogfraficzną podróż po popolarnych miejscach turystycznych.

„Podróże i fotografia to moje dwie największe pasje, które się wzajemnie napędzają. Wyruszam w podróż w poszukiwaniu ciekawych miejsc, aby m.in. utrwalić ich piękno w kadrze. Właśnie fotografia krajobrazowa jest mi najbliższa. Ona mnie relaksuje i najzwyczajniej w świecie cieszy. Nie zawsze pogoda dopisze, nie zawsze zrobię takie fotografie, jakie bym chciała, ale sama radość szukania miejsc, wyjazdów w grupie ludzi z tą samą pasją to jest coś niezastąpionego.
Fotografie prezentowane na wystawie wybrane zostały w celu przedstawienia miejsc które odwiedziłam w latach 2018–2023, są to popularne kierunki turystyczne, miejsca gdzie każdy był lub będzie. Część zdjęć była wykonana w okresie pandemii. Moje fotografie były wyróżniane i nagradzane na konkursach fotograficznych”. (Bożena Pochopień)

Bożena Pochopień – mieszka w Krakowie, sercem związana jest szczególnie z Nową Hutą, gdzie spędziła dzieciństwo i młodość. Uważa, że każdy powinien mieć jakieś zainteresowania, dzięki którym może się rozwijać i doskonalić w zakresie, który mu odpowiada. Dla niej jest to fotografia, do której powróciła po latach. Dzięki spotkaniom i dyskusjom w Krakowskim Klubie Fotograficznym, do którego należy od 2011 roku zrozumiała, że w tej dziedzinie nauka nigdy się nie kończy, że fotografia wymaga cierpliwości i pokory. Na wyprawy dalekie i bliskie zawsze zabiera aparat fotograficzny, fotografuje przyrodę, architekturę i ludzi. Dużą satysfakcję czerpie z pracy fotoreportera wolontariusza dla Fundacji Pełna Życia.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<