ABC historii książki i pisma dla najmłodszych

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 19 maja 2023 - sobota, 17 czerwca 2023

W tym roku krakowskie Muzeum Zabawek po raz pierwszy bierze udział w Nocy Muzeów – nawiązując do tematu przewodniego wydarzenia muzeum przygotowało wystawę ABC historii pisma i książki dla najmłodszych, którą aż do 18 czerwca można oglądać w Galerii Antyki Sosenko przy Rynku Głównym 29.

Wystawa obejmuje eksponaty od XV do II poł. XX w., m.in. księgi oprawne w deski i skórę, inkunabuły (druk sprzed 1500 r.), rękopis koptyjski z XIII w. pisany na pergaminie oprawny w deski, potężne i ciężkie księgi oraz książeczkę wielkości ziarnka pszenicy, książki o nietypowej formie, jak np. młynki do modlitwy zapisanej sanskrytem na pergaminowych paskach, a także wielkie rzadkości wydawnicze jak pierwsze wydanie pierwszej polskiej powieści autorstwa Ignacego Krasickiego dedykowane królowi – Mikołaja Doświadczyńskiego Przypadki.

Wśród eksponatów znalazły się również polskie i światowe ikony literatury dziecięcej jak Bajki Ezopa oraz wiele innych ukochanych bajek i baśni naszego dzieciństwa.

Galeria czynna: pn.–pt. 11.00–18.00, sb. 11.00–14.00.

NOCNY POKAZ SPECJALNY: piątek 19.05.2023, 18.00–24.00. Obowiązują ZAPISY: kontakt@muzeumzabawekrakow.pl

Udostępnij

Więcej

Położenie na mapie

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<