Korowód Nowohucki 2023

Widowiska plenerowe i happeningi

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 3 czerwca 2023, 16:00

Architektki i kelnerki, matki i murarki, aktorki i pisarki – w tym roku głównymi bohaterkami Korowodu Nowohuckiego będą kobiety! Już 3 czerwca ulicami dzielnicy zawładnie kolorowy przemarsz postaci, związanych z historią i kulturą Nowej Huty, a całość zwieńczy potańcówka na placu przy Poczcie.

Korowód Nowohucki to wydarzenie, mające przypominać o osobach, bez których Nowa Huta nie byłaby tym, czym jest. W latach 2016-2019 Ośrodek Kultury Norwida, który jest organizatorem Korowodu, we współpracy z mieszkańcami dzielnicy, wytypował 50 postaci, a wśród nich: urbanistę Tadeusza Ptaszyckiego, murarza Piotra Ożańskiego, malarza Jana Matejkę, legendarną Wandę i reżyserkę teatralną Krystynę Skuszankę. Ich wizerunki trafiły na plakaty, flagi, do książki i gry planszowej. W tym roku, po dwuletniej przerwie związanej z pandemią Covid-19, Korowód Nowohucki znów wyjdzie na ulice! Tym razem jego głównymi bohaterkami będą kobiety. Na trasie spotkamy architektkę Martę Ingarden i projektantkę Irenę Pać-Zaleśną, wprost od pracy oderwą się murarki z przodowniczką Zofią Włodek na czele oraz piękne kelnerki z kawiarni Stylowa! Korowód utrzymany będzie w stylu lat 60. i dlatego już dziś zapraszamy: przeszukajcie rodzinne szafy, odkurzcie mamine (a może własne?) sukienki i spódnice, garsonki i żakiety, krawaty i garnitury, i chodźcie z nami!

Korowód wyruszy 3 czerwca o godzinie 16.00 sprzed Ośrodka Kultury Norwida (os. Górali 5), a poprowadzi go orkiestra TRICPHONIX – DRUMS VERSION. Wraz z nami pomaszerują m.in. przedstawiciele nowohuckich instytucji kultury, szkół i organizacji pozarządowych, harcerze i strażacy ze Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej oraz mieszkańcy Nowej Huty. Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich. Ubierz się w stylu lat 60. lub przebierz za ulubioną nowohucką postać i dołącz do nas! Przejdziemy aleją Róż, aleją Przyjaźni i ulicą Stanisława Mierzwy aż na plac przy Poczcie na osiedlu Willowym, gdzie w latach 50. i 60. odbywały się słynne nowohuckie potańcówki pod gołym niebem. W ramach Nowa Huta Retro Fest ożywimy tę tradycję, a do tańca zagra Grupa Łukasz Wiśniewski & J. J. Trio.

Korowód wymaszeruje spod Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida na osiedlu Górali 5 w dniu 3 czerwca o godzinie 16. Wspólnie przejdziemy trasą:

  • aleja Róż
  • aleja Przyjaźni
  • ulica Stanisława Mierzwy
  • finał: plac przy Poczcie

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<