Norman Leto. AI Dreaming + Three Wagnerites

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 12 maja 2023, 17:00 - piątek, 30 czerwca 2023

Art Agenda Nova zaprasza na wystawę Normana Leto, której wernisaż zaplanowano w ramach 12. edycji Cracow Art Week KRAKERS 2023: ART ALWAYS WINS!

Narracja wystawy indywidualnej Normana Leto w Art Agenda Nova wchodzi w polemikę z hasłem przewodnim Cracow Art Week „art always wins”. Artysta zastanawia się nad definicją zwycięstwa (zwłaszcza w obecnej sytuacji geopolitycznej) i rolą sztuki w dobie coraz większej popularności sztucznej inteligencji. Pokaz składa się z malarskich przedstawień martwych wagnerowców o których artysta mówi: To prywatna, emocjonalna wydzielina. Zapewne wynika między innymi z mojego poczucia impotencji artysty i sztuki w obliczu wojny. Mój tryptyk nie będzie miał żadnego wpływu na wygraną z ruskami. Być może po jego namalowaniu poprawiło się nieco moje samopoczucie, ale to daleko od pojęcia „zawsze wygrywa”. Norman Leto jak zawsze w pionierski sposób podchodzi do możliwości nowych technologii, pokaże w całości wygenerowane przez AI video, projekcje snów, stworzone na podstawie notatek spisanych zaraz po obudzeniu. Dzięki aktualnej rewolucji sztucznej inteligencji, sztuka AI na pewno zrobi spore turbulencje w dotychczasowych zastanych konceptach. (…) Art always wins? Nie zgadzam się – dodaje artysta.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<