XXIV Tydzień Osób z Niepełnosprawnościami „Kocham Kraków z Wzajemnością”

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 12 maja 2023 - piątek, 19 maja 2023

Tydzień Osób z Niepełnosprawnościami „Kocham Kraków z Wzajemnością” to cykliczne przedsięwzięcie integrujące i promujące osiągnięcia osób z niepełnosprawnościami w różnych dziedzinach życia. W programie między innymi spotkania, zawody, pikniki, warsztaty i koncert – wystąpi Piotr Cugowski. Cykl wydarzeń potrwa od 12 do 19 maja.

„Kocham Kraków z Wzajemnością” to siedem dni, podczas których osoby z niepełnosprawnościami rywalizują w różnych dyscyplinach sportowych i prezentują swoje osiągnięcia artystyczne.

− Za pomocą tego przedsięwzięcia chcemy zarówno zwiększać uczestnictwo osób z niepełnosprawnościami w życiu społecznym, uwrażliwiać i zwracać uwagę na potrzeby tych osób, jak też przełamywać bariery społeczne, słowem: integrować. Wydarzenie, organizowane przez miasto od ponad dwóch dekad, na stałe wpisało się w świadomość mieszkańców Krakowa oraz regionu i każdego roku jest bardzo oczekiwane. Takie inicjatywy są niezwykle cenne i potrzebne. Zawsze powtarzam, że Kraków to miasto równości, a ta równość jest ważna także w kontekście dostosowywania miasta do potrzeb osób z niepełnosprawnościami − mówi Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej i komunalnej.

W programie znajdziemy liczne wydarzenia sportowe, rekreacyjne i integracyjne oraz bogatą ofertę kulturalną. Tydzień Osób z Niepełnosprawnościami „Kocham Kraków z Wzajemnością” odbywa się na krakowskim Rynku Głównym. To idealna przestrzeń do organizacji tego rodzaju wydarzenia nie tylko z powodu szczególnego charakteru, ale także ze względu na dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami, łatwość w dotarciu komunikacją miejską oraz bliskość dworca głównego dla osób przyjezdnych z całej małopolski.

Uroczysta inauguracja z udziałem władz miasta odbędzie się w piątek, 12 maja na Rynku Głównym. Tego dnia będzie można wziąć udział między innymi w grze terenowej, turnieju szachowym, turnieju remika, pokazie koszykówki na wózkach, warsztatach rękodzielniczych, animacjach dla najmłodszych, pucharze Prezydenta Miasta Krakowa w wioślarstwie halowym, warsztatach muzycznych, pokazach sprzętu straży miejskiej czy artystycznym plenerze pod niebem Krakowa. Zwieńczeniem wydarzeń zaplanowanych na 12 maja będzie koncert Piotra Cugowskiego, który rozpocznie się o godz. 19.00 na płycie Rynku Głównego.

Organizatorzy zapraszają do udziału oraz śledzenia strony internetowej Kraków Bez Barier oraz Facebooka Krakowski Generator Społeczny i Facebooka Kocham Kraków z Wzajemnością, gdzie umieszczane będą informacje i relacje z poszczególnych wydarzeń realizowanych w ramach tego wyjątkowego tygodnia.

Coroczne przedsięwzięciem o charakterze integracyjnym organizowane jest przez Urząd Miasta Krakowa przy współpracy z organizacjami pozarządowymi. Biorą w nim udział mieszkańcy Krakowa i Małopolski.

załączniki

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<