Energia wyobraźni. Polski surrealizm i realizm magiczny

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 19 maja 2023, 19:00 - piątek, 9 czerwca 2023

Prace wybitnych polskich współczesnych artystów tworzących w nurcie surrealizmu i realizmu magicznego można podziwiać w Dworku Białoprądnickim.

Na wystawie pokazano kilkadziesiąt dzieł sztuki, w tym kilka rzeźb z brązu. Cechuje je znakomity warsztat ich twórców, staranność, perfekcja wykonania, dbałość o detale oraz interesująca tematyka. Dzieła, które powstały w nurcie surrealizmu i realizmu magicznego cieszą się rosnącym zainteresowaniem publiczności, ponieważ kierunki te wymagają od twórców nie tylko doskonałego warsztatu, lecz również ogromnej wyobraźni oraz kreatywności.

Surrealizm i magiczny realizm - w tych kilku słowach słowach zawiera się całe bogactwo wyobraźni artystów, posiadających nieprzeciętny talent, potrafiących spojrzeć na świat w sposób zupełnie wyjątkowy. Zanurzając się we własnych fantazjach i wyobrażeniach tworzą dla widza alternatywne rzeczywistości rodem z filmu Avatar czy gry Wiedźmin.

Światy rzeczywisty i fantazji przenikają się wzajemnie i tylko od wrażliwości oraz wyobraźni odbiorcy zależy, w którym miejscu dostrzeże niewytyczone, subtelne granice między nimi.

Artystki i artyści: Maja Borowicz, Wojciech Brewka, Dawid Czycz, Arkadiusz Dzielawski, Zbigniew Hinc, Jarosław Jaśnikowski, Anastazja Markowitch, Rafał Olbiński, Tomasz Sętowski, Dariusz Ślusarski, Jacek Walczak.

Prace pochodzą ze zbiorów prywatnych.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<