24. Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 15 lipca 2023 - niedziela, 23 lipca 2023

Festiwal Tańców Dworskich to wydarzenie artystyczne, którego głównym celem są prezentacje związane z dziedzictwem tanecznym Krakowa, Polski, Europy a nawet całego świata. W tym roku edycja Festiwalowa została zaplanowana w temacie „Gwiazdy, planety, kosmos a taniec dworski”.

Kultura tańców dworskich obecna w każdym kraju jest źródłem inspiracji do tworzenia widowisk i spektakli artystycznych sięgających do tradycji i praktyki zachowanej do dziś. Od wielu lat Kraków poprzez Festiwal i jego wydarzenia staje się światowym centrum tańca dworskiego skupiającym poszczególnych artystów, zespoły taneczne, muzyczne, teatralne, uczestników warsztatów oraz teoretyków i historyków tańca z różnych krajów.

Tematyka tegorocznego Festiwalu związana jest z obchodami 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika i przedstawienia za pomocą sztuki tańca zasady jego Teorii heliocentrycznej. Poprzez wszystkie wydarzenia festiwalowe będziemy promować postać i dzieło Mikołaja Kopernika oraz jego wielki wkład w naukę Astronomii. Zaproszone do udziału zespoły oraz gospodarz Festiwalu Balet Dworski Cracovia Danza będą prezentować wydarzenie związane z tym tematem. Francuski zespół HéliosKine zaprezentuje tematykę tańca planet w choreografiach mistrzów tańca z epoki Baroku, jak słynna „Chaconne de Phaëton” do muzyki J.B. Lully. Indyjski zespół Z New Delhi Sanskriti Alaknanda przedstawi program tańca kosmicznego w stylu i technice Kathak (indyjski taniec klasyczny). Wreszcie Balet Dworski Cracovia Danza zaprezentuje spektakl „Planety tańcem poruszone” nawiązujący do europejskich wizji świata astronomii z czasów Mikołaja Kopernika.

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<