Świat Mistrza Beksińskiego

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 30 października 2023, 20:00
Wydarzenie artystyczne Świat Mistrza Beksińskiego stanowi wyjątkową propozycję dla odbiorców muzyki i malarstwa.
 
Beksiński tworzył swoje obrazy w nieustającym kontakcie z muzyką. Wśród najczęściej wymienianych przez niego kompozytorów znajdował się Alfred Schnittke. Stąd też pomysł pokazania obrazów Beksińskiego w integralnym połączeniu z muzyką, co daje widzowi możliwość pogłębionych wrażeń emocjonalnych.

W części pierwszej koncertu usłyszymy utwór współczesny Sine Titulo specjalnie skomponowany na potrzeby koncertu przez dyrygenta i kierownika muzycznego Szymona Sutora.W drugiej część koncertu zabrzmi Requiem Alfreda Schnittkego połączone z prezentacją obrazów ściśle związaną z dramaturgią muzyki.

Dodatkowo w foyer będzie można zobaczyć wystawę oryginalnych specjalnie wyselekcjonowanych obrazów Zdzisława Beksińskiego pochodzących z Muzeum Historycznego w Sanoku (w dniu koncertu od godz. 19.00, w przerwie oraz po koncercie do godz. 22.00).

Fundacja Beksiński formalnie działa od 2006 roku. Jej założyciele Państwo Janusz i Ewa Baryccy znali się osobiście z Mistrzem oraz jego rodziną od kilkudziesięciu lat. Pierwszą wystawę Beksińskiego zorganizowali w 1987 r. jako osoby prywatne zafascynowane jego twórczością. Przez lata znajomości zgromadzili dziesiątki godzin unikalnych materiałów video -osobiście nakręconych wywiadów z artystą i rozmów o sztuce i życiu. Od 2006 roku Fundacja zajmuje się promocją sztuki Mistrza poprzez organizację wystaw, koncertów a także prowadzi wykłady multimedialne dla szkół w celach edukacyjnych.

fot. Izabela Bajda

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<