Księżyc i bestiarium Juana Soriano

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 27 kwietnia 2023, 18:00 - wtorek, 31 października 2023

Instytut Cervantesa w Krakowie, Ambasada Meksyku w Polsce, Fundacja Marka Kellera „Ogród Rzeźb Juana Soriano” oraz Konsulat Honorowy Meksyku w Krakowie, zapraszają na wystawę rzeźb meksykańskiego artysty, Juana Soriano.

Wystawa została przedłużona do 31 października 2023.

Na wystawie Księżyc i bestiarium Juana Soriano po raz pierwszy w Krakowie pokazano dzieła tego znakomitego twórcy, uznawanego za jednego z najwybitniejszych latynoamerykańskich artystów XX wieku. Przyjaciel Fridy Kahlo, Octavio Paza i Eleny Poniatowskiej i wielu innych pisarzy i artystów, był genialnym samoukiem, którego twórczość wyrastała tak z meksykańskiej sztuki ludowej, jak i lokalnej i europejskiej awangardy na czele z surrealizmem.

W czasie trwającej siedemdziesiąt lat kariery artystycznej zajmował się nie tylko malarstwem i rzeźbą, ale także ceramiką, projektowaniem kostiumów i twórczością literacką. Jego przesycone poezją i surrealizmem obrazy i rzeźby były pokazywane na całym świecie, w tym w nowojorskiej MOMA i madryckim Museo de Reina Sofía.

Wielkoformatowe rzeźby Juana Soriano zdobią dziś place i ulice wielu miast w Meksyku i poza jego granicami. Na krakowskiej wystawie w Instytucie Cervantesa będzie można zobaczyć 19 rzeźb dużego i średniego formatu wraz z towarzyszącymi im rysunkami i fotografiami artysty.

Wystawa ta wpisuje się w program wydarzeń „Territorios hispánicos” Instytutu Cervantesa w Krakowie, i organizowana jest z okazji 95-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Meksykiem a Polską.

Wystawa czynna: pn.-czw. 10.00–18.00, pt. 10.00–15.00, sb. 9.00–13.00.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<