Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023

Wydarzenia sportowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 21 czerwca 2023 - niedziela, 2 lipca 2023

Szermierka, tenis stołowy, rugby 7, koszykówka 3x3! To tylko przykłady blisko 30 dyscyplin, w których sportowcy będą konkurować o zwycięstwo w ramach Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023! Wielkie święto sportu rozpocznie się 21 czerwca na Stadionie Miejskim im. H. Reymana w Krakowie.

Blisko 30 dyscyplin, 26 lokalizacji, 7000 sportowców z 48 krajów, 12 dni sportowej rywalizacji i wsparcie 8500 wolontariuszy – oto Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023. Najwięcej dyscyplin będzie gościł Kraków, tu też odbędą się ceremonie otwarcia i zamknięcia wydarzenia. Sportowcy będą rywalizować także w obiektach znajdujących się w Chorzowie, Krynicy-Zdrój, Zakopanem, Nowym Targu, Tarnowie, Wrocławiu, Rzeszowie, Oświęcimiu, Nowym Sączu i Krzeszowicach.

Igrzyska Europejskie to wysokiej klasy wielonarodowa impreza sportowa o globalnym zasięgu, dedykowana najlepszym zawodnikom Europy i promująca najcenniejsze wartości sportu i ruchu olimpijskiego.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<