Festiwal Dawnych Komputerów i Gier 2023

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 22 kwietnia 2023 - niedziela, 23 kwietnia 2023

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Fundacja Promocji Retroinformatyki „Dawne Komputery i Gry” zapraszają na Festiwal Dawnych Komputerów i Gier, który odbędzie się w dniach 22-23 kwietnia 2023 roku.

Festiwal Dawnych Komputerów i Gier jest jednym z największych tego typu wydarzeń w Polsce. Celem wydarzenia jest przypomnienie zarówno osobom starszym, jak i młodszym jak wyglądała informatyka kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat temu. Realizujemy to poprzez udostępnienie w pełni interaktywnych i sprawnych dawnych urządzeń: komputerów i konsol.

To nie jest typowo muzealna wystawa: na sprzęcie można pograć lub programować!

Na wydarzeniu są dostępne m.in. Commodore 64, Amiga 500, Atari 65XE, Philips MSX, NES, SNES, Nintendo 64, Vectrex, Sega Master System II i pecety spięte w sieć. Do każdej z platform jest kilkadziesiąt gier.

Podczas wydarzenia będzie można spróbować swoich sił i zmierzyć się z innymi w trakcie turniejów gier. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Szczegółowy program wkrótce.

Zapraszamy do Arteteki Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 12, wejście od ul. Szujskiego).

Udostępnij

Więcej

  • Organizator: Dawne Komputery i Gry i Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
  • 609069721241050
  • wstęp wolny
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<