Noc Tańca 2023

Festiwale teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 3 czerwca 2023

Już 3 czerwca Kraków roztańczy się na dobre podczas... Nocy Tańca. W programie wydarzenia znajdziemy między innymi pokazy taneczne na trzech scenach plenerowych: na placu Szczepańskim, przy Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” oraz przy Nowohuckim Centrum Kultury. Nie zabraknie także warsztatów, wykładów i otwartych potańcówek.

Przesłaniem wydarzenia jest celebrowanie tańca i czerpanie radości z uniwersalnego charakteru tej formy sztuki. Taniec to przecież jedna z najbardziej naturalnych form ruchu, praktykowana w wielu kulturach. Może być pasją i sportem, może być językiem wyrażania emocji, jak również bardzo przyjemnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Trzeba również podkreślić, że taniec to jednocześnie tradycja i cenne niematerialne dziedzictwo.

Projekty taneczne w ramach tegorocznej Nocy Tańca będą realizowane na scenach plenerowych: na placu Szczepańskim, przy Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” oraz przy Nowohuckim Centrum Kultury. Organizatorzy wydarzenia zapraszają także do: Fortu Borek,  Studio im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków, Teatru KTO, Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka, Studio Krakowskiego Centrum Choreograficznego w Nowohuckim Centrum Kultury oraz sali teatralnej przy Parafii św. Jadwigi.

W programie znajdziemy: pokazy tańca z różnych stron świata - tańce narodowe, tradycyjne, dworskie, klasyczne, współczesne, indyjskie, irlandzkie, bałkańskie, a także wykłady, warsztaty i otwarte potańcówki. Noc Tańca to okazja do poznania bogactwa sztuki tanecznej w jej najróżniejszych odsłonach. Nie zabraknie też baletu, tanecznych spektakli i performance’ów, otwartych warsztatów, plenerowych wprawek swingowych i bolywoodzkiej zabawy, a także specjalnych propozycji dla mam z maluszkami.

Na zakończenie wydarzenia Dworek Białoprądnicki przygotował energetyczny koncert zespołu Dikanda, pełen folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu. Znakomity kontakt artystów z publicznością, żywiołowe dźwięki i kroki poznane na wcześniejszych warsztatach, sprawią, że koncert stanie się niezapomnianą finałową potańcówką pod gwiazdami!

Zwieńczeniem wydarzeń na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury będzie pokaz ognia. Przygotuje go grupa dzieci i młodzieży z Polski i Ukrainy – uczestnicy zajęć z kuglarstwa i fireshow oraz podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego działającej pod patronatem Fundacji Ukryte Skrzydła.

Z kolei finał przygotowany przez Krakowskie Forum Kultury to potańcówka z Sekcją Kultury, Muzyki i Tańców Swingowych „KMITA SWING. Niektórym potańcówki kojarzą się z czasami PRL, innym z młodością, a tym, którzy mieli okazję wziąć udział w potańcówkach organizowanych przez Krakowskie Forum Kultury taka forma kojarzy się przede wszystkim z doskonałą zabawą w plenerze. Tańczyć, pląsać i skakać uczestnicy Nocy Tańca będą do rytmów Lindy Hop - radosnego, energetycznego tańca, którego początki sięgają nowojorskiego Harlemu lat 30. Impreza taneczna poprzedzona zostanie krótką lekcją tańca.

załączniki

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<