Filharmonia Dowcipu. 15 lat | The Best Of

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 15 października 2023, 16:00

„Tak naprawdę to działamy już 18 lat, ale półtora roku aktywności możemy odliczyć na covid, a pozostałe miesiące na trasy zagraniczne i okresy kiedy rozum szukał pomysłu, a talent pętał się bez sensu tu i tam.

Gdyby naszym własnym językiem był angielski nazwalibyśmy jubileuszową trasę koncertową The Best of Filharmonic of Witt i wszystko byłoby jasne. Język polski nie daje takich możliwości - można trochę poszeleścić, że „najlepsze z najlepszych” i tym podobne – dlatego parę zdań wyjaśnienia się przyda.

To nie będzie trasa wspominkowa, jesteśmy uczuleni na jubileusze, od kiedy jako dziesięcioletni chłopcy zamiast wakacji musieliśmy świętować co roku kolejne urodziny Wedla, czyli narodowosocjalistyczne święto 22 lipca. Zatem zero sentymentu wobec swoich osiągnięć i dokonań, żadnej nutki wspomnień i żalu za upływającym czasem. Przecież płyniemy razem z nim.

The Best of Filharmonii Dowcipu będzie odpowiedzią dla naszych widzów, którzy nie raz i nie dwa na spotkaniach po koncertach pytają się, dlaczego nie było Habanery, Gummy Beara, Tańca z szablami, dlaczego skrzypkowie nie tańczą? i tak dalej. Nie było, bo z roku na rok pędziliśmy coraz szybciej, buzowały w głowach nowe pomysłu, pojawiali się nowi artyści, co drugi muzyk to zdolniejszy, a skrzypaczka jeszcze zdolniejsza.

Ale teraz wszystko będzie tak, jak powinno być. Nasi wierni widzowie zobaczą wszystkie nasze skecze, które zdarły im gardła ze śmiechu i sprasowały dłonie od oklasków, a na dodatek pokażemy jeszcze nigdy w Polsce nie wykonane przeboje z tras chińskich czy festiwalu Fringe w Edynburgu”.

Dla tych, którzy jeszcze nie znają Filharmonii Dowcipu, jej koncerty będą odkryciem, a widzowie, którzy ją znają od lat, na pewno nie będą rozczarowani. Jak zwykle, albo i jeszcze lepiej. Na scenie, obok Waldemara Malickiego, 16-osobowa orkiestra pod batutą dyrygenta Bernarda Chmielarza. Reżyseria widowiska tradycyjnie należy do Jacka Kęcika.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<