Closterkeller, The Kroach w Gwarku

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 2 czerwca 2023, 20:00

Najbardziej znana polska grupa grająca tzw. klimatycznego rocka ponownie w Krakowie! Dowodzony przez zjawiskową Anję Orthodox – Closterkeller – zagości po raz pierwszy na naszej scenie 2 czerwca 2023 roku.

Jako support wystąpi zespół The Kroach.

Closterkeller to legenda, której nie trzeba przedstawiać! Czołowy przedstawiciel nurtu tzw. "klimatycznego" rocka na polskiej scenie. Rozpoczynali w 1988 roku, grając ciężką muzykę spod znaku brytyjskiej nowej fali.

Liderką zespołu jest Anja Orthodox - jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem, charyzmą i manierą wokalną, która uczyniła z niej wzorzec do naśladowania dla wielu młodych wokalistek rockowych.

Teksty Anji – mroczna i pełna metafor poezja – stanowią także bardzo ważny atut zespołu Closterkeller.

Skład zespołu:

  • Anja Orthodox - wokal
  • Adam Najman - perkusja
  • Michał Rollinger - instrumenty klawiszowe
  • Michał Jarominek - gitara
  • Krzysztof Najman - gitara basowa

The Kroach to zespół założony w 2013 roku w Sulejówku pod Warszawą. Ich utwory balansują na pograniczu różnych stylów muzycznych, od heavy, przez progresywny metal, po metalcore.

Supportowali takie zespoły jak Bullet For My Valentine, 5 Finger Death Punch, Alien Weaponry, Turbo, Nocny Kochanek czy Kabanos. Zagrali koncert charytatywny w Hard Rock Cafe wraz z Neilem Turbinem, pierwszym głosem grupy Anthrax.

Półfinaliści konkursu Mam Talent 2019 (Złoty Przycisk). Zwycięzcy polskich eliminacji Wacken Metal Battle 2017. Reprezentanci Polski na Wacken Open Air 2017 (Wacken Metal Battle).
Laureaci festiwalu Wielki Ogień 2018. Na swoim koncie mają 2 albumy studyjne: …And Hell We Are (2017), Praise the Dawn I (2020).

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<