Aether, Radogost, Velesar, Wolfarian w Żaczku

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 17 czerwca 2023, 18:30

Zapraszamy do Klubu Żaczek już 17 czerwca na wyjątkowy koncert, podczas którego zagrają dla Was Aether, Radogost, Velesar i Wolfarian.

--

AETHER
Polski zespół melodic-death-metalowy założony w 2015 roku. Od powstania grupa wydała EP "Tale of Fire" i pełnowymiarowy album "In Embers". Zespół zagrał wiele koncertów klubowych i festiwali na terenie Polski, Czech i Rumunii, dzieląc scenę z artystami takimi jak Within Temptation, Katatonia czy Suicidal Angels.
Na początku 2023 roku Aether zagrał trasę po centralnej Europie wraz z Grimą i Kanonenfieber.
Wydany w 2019 roku album "In Embers" powstał w kolaboracji z Rolfem Pilve (Stratovarius, Wintersun), Topiasem Kupiainenem (Arion) oraz Svantem Forsbäckiem (Chartmakers Mastering).

RADOGOST
Grupa powstała w 2006 roku i gra energetyczną muzykę metalową z elementami folkowymi, mocno zakorzenioną w tradycji słowiańskiej. Wizytówką zespołu są pełne ekspresji koncerty oraz melodyjne, dynamiczne utwory, w których mocne, gitarowe riffy i agresywne bębny zestawiono z dźwiękiem skrzypiec oraz innych tradycyjnych instrumentów. We wczesnych tekstach Radogost nawiązuje do legend, mitów, podań i wierzeń słowiańskich, kultywując tradycje ludów zamieszkujących tereny między innymi dawnej Polski, Czech i Słowacji. Najnowsze produkcje skręcają w mroczny, dekadencki i surrealistyczny klimat. W części tekstów można odnaleźć Młodopolskiego mistrze upadku - Tadeusza Micińskiego.

VELESAR
Polski zespół folk metalowy i jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich przedstawicieli tego gatunku, głęboko zakorzeniony w słowiańskiej historii i kulturze. Laureat 1. miejsca w plebiscycie "Wirtualne Gęśle" na folkowy album roku 2021 za płytę "Szczodre Gody".

Formacja została założona w Cieszynie w 2018 r. (początkowo jako projekt solowy) przez Marcina Velesara Wieczorka – byłego wokalistę zespołów Goddess of Sin (2001-2007) i Radogost (2010-2014), a także twórcę kapeli River of Time (2014-2018). Narodziła się z fascynacji słowiańską kulturą i historią oraz z zamiłowania zarówno do muzyki metalowej, jak i folkowej. Główne inspiracje czerpie ze słowiańskiej mitologii, pradawnych wierzeń i obrzędów, ale także baśni i legend będących pozostałością bogatego dziedzictwa kulturowego dawnych Słowian.

6 lipca 2019 r. odbyła się premiera pierwszego albumu Velesara "Dziwadła". W jego nagraniu wzięli udział muzycy między innymi takich formacji, jak: Percival Schuttenbach, Helroth, Radogost oraz River of Time. Drugi album kapeli, zatytułowany "Szczodre Gody", ukazał się 1 października 2021 r.

WOLFARIAN
Czeski zespół folkmetalowy czerpiący inspirację z motywów wikińskich i celtyckich.

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<