Ukrainian Ballet of Peace: Jezioro łabędzie

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 15 lutego 2024, 19:00

Ukraina i każda gałąź życia tego kraju przeżywa olbrzymie trudności w związku z przedłużającą się wojną. Naród się nie poddaje, a tam, gdzie to możliwe, niesie przesłanie pokoju. Tak jest też obecnie z Ukrainian Ballet of Peace. Oklaskiwani na całym świecie artyści na każdym spektaklu przypominają o agresji Rosji, wnosząc na końcowe brawa niebiesko-żółtą flagę na znak solidarności z walczącymi rodakami. To szczególny moment na koniec przedstawienia, a chwili tej towarzyszą nie tylko owacje na stojąco, ale także ogromne wzruszenie. Takie same emocje udzielą się zapewne polskiej publiczności, podczas trasy baletu ukraińskiego, który zaprezentuje się przed widzami w naszym kraju już w lutym 2024 roku.

Magiczne połączenie dramatu i tragedii oraz odwiecznej walki dobra ze złem - to historia opowiedziana tańcem w najsłynniejszym przedstawieniu baletowym świata Jeziorze łabędzim. Opowieść rozgrywa się w pełnej świetności pałacowej sali balowej oraz nad jeziorem oświetlonym przez księżyc, po którym w idealnym szyku szybują łabędzie.

Dzięki pięknym kostiumom, wspaniałej scenografii i dekoracji ten klasyczny balet ożyje ponownie. Do tego charakterystyczna i dobrze znana muzyka Piotra Czajkowskiego sprawi, że spektakle będą magiczne. W podwójną rolę Odetty i Odylii wciela się Olga Kifyak, która jest pierwszą solistką The Ukrainian Ballet of Peace.

The Ukrainian Ballet of Peace założony został w 2006 roku w czarnomorskim mieście Odessa przez Władimira Troszenkę. Zespół brał udział w międzynarodowych trasach koncertowych po USA i Kanadzie, a także w Europie i Azji. Do lutego 2022 roku tancerze z powodzeniem występowali także w swojej ojczyźnie. Artystyczne kierownictwo nad zespołem sprawuje Aleksandra Fedorina, wielokrotnie nagradzana za wkład w rozwój narodowego baletu Ukrainy.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<