XXV Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego

Spacery i zwiedzanie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

To będzie edycja niezwykła, bo jubileuszowa. Już po raz dwudziesty piąty ruszymy na zwiedzanie wyjątkowych obiektów. Podczas 25. Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego koncentrujących się w tym roku na hasle Ornament odkrywać będziemy bogactwo zdobień w małopolskich zabytkach, od pięknych romańskich plecionek zachowanych u cystersów w Mogile, poprzez wici roślinne, fryzy arkadowe, rozety, woluty, groteski, maszkarony czy rocaille, po bardzo proste i nowoczesne sploty wykorzystywane w projektowaniu niecodziennych mebli z wikliny. Wypatrujcie z nami ornamentów i bawcie się w ozdabianie! – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

3, 4 czerwca 2023

  • Arboretum i dwór w Lusławicach 
  • Ceramika w Łysej Górze (k. Tarnowa)
  • Dwór w Michałowicach

10, 11 czerwca 2023

  • Kościół pw. św. Wojciecha i Matki Boskiej Bolesnej w Modlnicy
  • Dwór w Modlnicy  
  • Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego w Olkuszu

17, 18 czerwca 2023

  • Opactwo oo Cystersów i kościół św. Bartłomieja w Krakowie
  • Dom Pod Globusem w Krakowie – premiera filmu i wydarzenia towarzyszące

W każdym z tych miejsc czekać będą na nas gospodarze, przewodnicy, specjaliści i pasjonaci, a także przygotowane specjalnie na tę okazję oprowadzania tematyczne, wykłady, spacery, wycieczki, warsztaty i pokazy. Wydarzeniu, jak co roku, towarzyszyć będzie publikacja poświęcona prezentowanym miejscom i ornamentowi. Do napisania tegorocznej jubileuszowej książki zaproszonych zostało siedmiu autorów (Barbara Sadurska, Katarzyna Kobylarczyk, Dominika Śliwińska, Sabina Jakubowska, Bartosz Sadulski, Radek Rak i Jakub Kornhauser). Efektem ich pracy będzie zbiór siedmiu opowiadań/esejów/reportaży opartych o historyczne tło i bogato ilustrowanych. Publikacja będzie bezpłatnie dystrybuowana podczas wydarzenia,  ukaże się również w formie audiobooka i ebooka.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<