DKF Kropka w Kinie Sfinks

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 16 listopada 2023, 18:30

Trzymający w napięciu do ostatniej minuty horror psychologiczny Superposition pozostanie w waszych głowach na długo. Małżeństwo pogrążonych w kryzysie twórczym artystów w poszukiwaniu weny porzuca zgiełk Kopenhagi na rzecz domu nad jeziorem gdzieś w szwedzkich lasach. Wymarzony spokój zakłócają jednak niepokojące zdarzenia i podejrzana rodzina z drugiej strony jeziora. Pewnego dnia ich synek gubi się w lesie i powraca odmieniony.

Superposition (104min.), reż. Karoline Lyngbye
psychologiczny, horror, Dania 2023

„Według opinii zachwyca w nim niepokojąca, wgryzająca się w skórę atmosfera niepokoju i strefy niesamowitości. Ponadto debiutująca w pełnym metrażu reżyserka i scenarzystka Karoline Lyngbye ma wykorzystywać gatunkowe schematy do stworzenia uważnej wiwisekcji wewnętrznego rozpadu związku, dzięki czemu zaprezentowano dzieło wyjątkowe, które zachwyci zarówno fanów kina grozy, jak i tych spragnionych umysłowych rozterek.” - Konrad Stawiński , Moviesroom

Po seansie dyskusję poprowadzą: Karolina Nowacka – filmoznawczyni i Darek Janiczak – reżyser i realizator filmowy.

DKF „Kropka” powstał w 1968 roku. Jest to jedyny dyskusyjny klub filmowy w Nowej Hucie. Jego propozycje skierowane są do wszystkich miłośników dobrego kina. Program DKF-u jest ambitny i różnorodny: filmy interesujących twórców, kino niszowe, artystyczne i klasyka kina. Przed każdym seansem wygłaszana jest prelekcja, a po filmie odbywa się dyskusja z widzami. W DKF-ie może uczestniczyć każdy, nie obowiązują karty wstępu, jedyne, co warto mieć ze sobą, to chęć uczestniczenia w „Kropce”!
Prowadzenie: Karolina Nowacka – filmoznawczyni
Aktualne spotkania realizowane w ramach DKF „Kropka” dostępne są w bieżącym repertuarze Kina Studyjnego Sfinks.
W 2021 r. DKF „Kropka” otrzymał Nagrodę PISF dla najlepszego dyskusyjnego klubu filmowego w Polsce.

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<