Marzyciele

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 20 kwietnia 2024, 19:00

Marzyciele to autorski spektakl Michała Telegi inspirowany powieścią Gilberta Adair’a The Holy Innocents

Rzeczywistość Marzycieli to odległa dla odbiorców sztuki aktorskiej rzeczywistość zakulisowa, w której tocząca się nieustannie dyskusja o cielesności i granicach w uprawianiu sztuki. Spektakl zgłębia społeczne lęki i frustracje na tle seksualnym i zadaje szereg pytań o katastrofalne skutki norm, do których wszyscy przywykliśmy, a które stają się symptomem impulsów, marzeń i potrzeb polskiego społeczeństwa.
Inspirując się dziełem Bernardo Bertolucciego, który w 2003 roku zekranizował powieść The Holy Innocents Gilberta Adair’a, po dwudziestu latach od światowej premiery filmu, reżyser Michał Telega zaprosił do zespołu aktorów poszukując odpowiedzi na tajemnice wewnętrznie skupionego świata. Czy świat, w którym sztuka jest sensem życia lub zapewnia ekonomiczny byt i pozwala na rozwój jest przestrzenią bezkarności wielkich marzycieli? Jak wobec ukrytych pragnień wyzwolenia seksualnego artyści mierzą się z kryzysowymi sytuacjami jakie decyzja o spełnieniu marzeń prowokuje?

scenariusz i reżyseria: Michał Telega
choreografia: Dawid Tas
muzyka: Piotr Korzeniak, Paweł Stus
instalacja performatywna: Krzysztof Marchlak
obsada: Monika Kufel, Kacper Kujawa, Mateusz Lisiecki, Michał Nowicki, Marcin Piotrowiak, Dawid Tas
Data prapremiery: 22 kwietnia 2023

Spektakl dla widzów od 16. roku życia.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<