Gdyński Modernizm w Obiektywie – Esencja

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 27 marca 2023, 19:00 - piątek, 14 kwietnia 2023

Wystawa stanowi kuratorski wybór prac nadesłanych na konkurs „Gdyński Modernizm w Obiektywie” w 2022 roku. 12. edycja „Gdyńskiego Modernizmu w Obiektywie” była jednym z głównych wydarzeń letniego festiwalu „Weekend Architektury w Gdyni”.

Powstanie konkursu ma swoją genezę w aktywnościach prowadzonych w ramach projektu „Gdyński Szlak Modernizmu. Odkrywanie modernistycznej architektury poprzez Archi Spacery zmotywowało lokalnych fotografów do dokumentowania gdyńskich obiektów. Konkurs jest skierowany zarówno do profesjonalistów, jak i osób zajmujących się fotografią amatorsko. Każdego roku na uczestników czekają nowe kategorie, które od kilku lat poszerzają możliwości odkrywania modernistycznej architektury w różnych miejscach w Polsce i na świecie.

27 marca Cafe Dym zaprasza na otwarcie wystawy wzbogacanej o Foto-Prezentację (ok. 100 dodatkowych kadrów z konkursu) oraz dyskusję o fotografii architektonicznej moderowaną przez kuratora wystawy prof. Mariusza Twardowskiego (fotografa architektury, przewodniczącego jury konkursu w 2022 roku).

Autorzy prezentowanych fotografii: Dariusz Wojtała (laureat I nagrody oraz wyróżnienia), Joanna Radziun (laureatka II nagrody oraz wyróżnień), Dominika Dudzik (laureatka III nagrody ex aequo), Sebastian Tamon Haściłowicz (laureat III nagrody ex aequo), Magdalena Korzewska (wyróżnienie), Ewa Kowalczyk (wyróżnienie), Julia Broszkiewicz (wyróżnienie), Marcin Kwietowicz (wyróżnienie), Joanna Chmielewska, Magdalena Ergietowska, Katarzyna Ćwikła, Tomasz Lelito, Dariusz Sobiecki.

Wystawa czynna codziennie w godzinach 11.00-24.00.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<