Blisko ciała. Wystawa prac z Kolekcji Bunkra Sztuki

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 17 marca 2023, 18:00 - piątek, 30 czerwca 2023

Ciało od zawsze stanowi dla sztuki jeden z podstawowych tematów, źródło inspiracji. Na wystawie Blisko ciała w Bunkrze Sztuki można obejrzeć  ponad 40 dzieł polskich i zagranicznych artystów z naszej kolekcji.

Twórcy obrazów, fotografii, filmów, obiektów i instalacji wykorzystują potencjał ciała w różnorodny, często bezkompromisowy sposób, rozszerzając pole interpretacji poza kategorie czysto estetyczne, dotykając spraw trudnych i niewygodnych, ale ważnych społecznie.
Ponieważ w 2023 roku przypada setna rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej, wystawę wzbogacają fragmenty wierszy poetki i eseistki, laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Sztuka i poezja uzupełniają się wzajemnie, prowadząc widza przez kolejne przestrzenie wystawy.

W gromadzonej od ponad pół wieku Kolekcji Bunkra Sztuki znajdują się obrazy, rysunki, grafiki, rzeźby, fotografie, instalacje interaktywne, filmy wideo oraz dokumentacje działań
efemerycznych. Blisko 450 dzieł polskich i zagranicznych twórców prezentuje różnorodność tendencji artystycznych i tematów. Jednocześnie uniwersalność języka sztuki sprawia, że tworzone na tej bazie opowieści są niezmiennie aktualne i ciekawe.

Dzieła zaprezentowane na wystawie opowiadają o nas samych – zamkniętych w ciele przypisanym przez naturę, ale także o próbach przełamywania kulturowych stereotypów.
Ujawniają dane nam bogactwo środków wyrazu, gestów i możliwości snucia niezliczonych historii z życia swojego i innych.

Artyści: Maciej Chorąży, Edward Dwurnik, Katarzyna Górna, Andreas M. Kaufmann, Lidia Krawczyk & Wojciech Kubiak, Marcin Maciejowski, Małgorzata Markiewicz, Joanna Pawlik, Karol Radziszewski, Józef Robakowski, Wilhelm Sasnal, Jadwiga Sawicka, Janek Simon, Mikołaj Smoczyński, Alicja Żebrowska.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<