Kalejdoskop sztuki, Muzealne zakamarki

Dziecięce warsztaty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Od początku października 2-3 latki mogą wkroczyć do świata sztuki dzięki kalejdoskopowi sztuki – cyklowi zajęć dla najmłodszych. Zajęcia rozwijają wyobraźnię, kreatywność, umiejętności manualne i motoryczne maluszków w oparciu o zabawy sensualne  z wodą, dźwiękiem i ruchem. Rodzice z dziećmi odnajdują wspólną przyjemność z doświadczania i odkrywania otoczenia. Zaproponowany temat inicjuje twórczą podróż do świata dziecka.

Po co przychodzimy do muzeum? Jak wygląda muzeum i czemu służy? Jak się w nim zachować? Co w nim można robić, a czego nie wypada? Czy muzeum to przestrzeń wolności? Podczas wszystkich marcowych warsztatów będziemy konstruować, budować kolekcje, planować wystawy i zastanawiać się jakie są zasady współtworzenia muzeum.

3 marca, piątek, 11:30–12:30
Odciski

Zabawimy się w kolekcjonerów odcisków począwszy od linii papilarnych, po pięści, łokcie i stopy. Na koniec sprawdzimy czy znajdziemy dwa identyczne? Będzie farba, warto zadbać o ubrania na zmianę.

10 marca, piątek, 11:30–12:30
Skarby w ramce

Wytężamy wzrok, szukamy różnic i podobieństw. Bawimy się uruchamiając małą motorykę. Porządkujemy i segregujemy wstążki, piórka, koraliki. Ćwiczymy zręczność i koordynację ruchową.

17 marca, piątek, 11:30–12:30
Guziki

Małe i duże. Czy można zrobić z nich naszyjnik? czy raczej instrument? A może uda nam się stworzyć wspólną grę? Poćwiczymy cierpliwość i pobudzimy wyobraźnię, wspólnie poszukamy pomysłów do zabawy.

24 marca, piątek, 11:30–12:30
Pudełka zmysłów

Co można schować do małego pudełka? A co do dużego? Kiedy jest lekkie? a kiedy ciężkie? Czy z pudełka można coś zbudować? Bawimy się wyobraźnią, ćwiczymy koordynację wzrokowo-ruchową.

31 marca, piątek, 11:30–12:30
Budowanie

W ruch pójdą klocki, będziemy porządkować je pod względem kształtu, wielkości i koloru. Usprawniamy motorykę małą i stymulujemy zmysły. Zbudujemy eksponat i obejrzymy go z każdej strony.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<