Dziennik Podróżny Pani Zofii

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Pełne barwnych opowieści spotkania w ramach cyklu Dziennik Podróżny Pani Zofii w Centrum Kultury Podgórza prowadzi Zofia Zalewska, z zamiłowania podróżnik i fotograf.

31 stycznia 2024, 17.00
Magia angielskiej prowincji
Opowieść o najpiękniejszych  miasteczkach  Cotswold i klifach nad Kanalem La Manche przeniesie słuchaczy w malownicze zakątki Anglii, gdzie urok wiejskich pejzaży i historycznych miasteczek Cotswold wplątuje się w opowieść o unikalnym dziedzictwie kulturowym. Spacerując po brukowanych uliczkach tych urokliwych miejsc, uczestnicy wykładu odkryją architektoniczne skarby, kwitnące ogrody i tradycyjne kawiarnie, które tworzą niezapomnianą atmosferę. Następnie, opowieść przeniesie się nad Kanal La Manche, gdzie imponujące klify tworzą dramatyczny krajobraz, oferując nie tylko wspaniałe widoki, ale także fascynujące przemyślenia na temat geologicznej historii regionu.

21 lutego 2024, 17.00
Sztokholm
Sztokholm, zwany „Wenecją Północy” to niezwykle miasto, które roztacza swoje uroki na 14 wyspach i otoczony jest przez malowniczy archipelag, składający się z ponad 20.000 wysp i wysepek. Jest jednym z najpiękniejszych miast Europy. To miejsce, gdzie historia, przyroda i nowoczesność splatają się w fascynujący sposób. Początki szwedzkiej stolicy związane są z założeniem Starego Miasta - Gamla Stan. To tu, na tej starówce można przenieść się w czasie spacerując wąskimi, brukowanymi uliczkami, które tchną historia. Gamla Stan jest najpopularniejszym miejscem wśród turystów. Pośród pięknej architektury urokliwych uliczek i XVII-XVII-wiecznych kamienic można znaleźć liczne kawiarnie, restauracje i sklepy z pamiątkami. Miasto zachwyca również architekturą budynków, które zostały ufundowane przez monarchie, gdy Szwecja była  europejska potęga. W okresie letnim można być świadkiem zmiany warty przed pałacem królewskim. W tym sezonie główną atrakcją były obchody 50-lecia panowania Karola Gustawa XVI, a więc: parady wojskowe, koncerty orkiestr wojskowych, koncerty plenerowe i wiele innych, co będzie można zobaczyć w tej prezentacji fotograficznej.


Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<