Dyskusyjny Klub Muzyczny – Wszystko gra

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Rozmawiamy o serialach, teatrze i książkach, ale czy potrafimy rozmawiać o muzyce? Dyskusyjny Klub Muzyczny „Wszystko gra” w Filharmonii Krakowskiej zainicjowany i prowadzony przez Agnieszkę Malatyńską-Stankiewicz właśnie do tego ma zachęcać. Pokazywać nie tylko, że muzyka jest częścią życia każdego z nas i że można ją odbierać na wiele sposobów, ale przede wszystkim, że można o niej mówić w różny sposób.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ

11 lutego 2023, 16.30
Za co kochamy Mozarta?
Gość: Andrzej Wierciński

18 lutego 2023, 16.30
Karnawał dźwięków trwa
Gość: Paweł Wajrak

25 lutego 2023, 16.30
Roman Palester: znany nieznany
Gość: Łukasz Borowicz

4 marca 2023, 16.30
Czy Henryk Mikołaj Górecki mógłby być Mozartem?

18 marca 2023, 16.30
Blaski i cienie Nowego Świata
Gość: Alexander Humala

25 marca 2023, 16.30
Skriabin: geniusz czy szarlatan?
Gość: Antoni Wit

15 kwietnia 2023, 16.30
Francis Poulenc: bardziej mnich czy łobuz?

21 maja 2023, 16.30 (wyjątkowo w niedzielę)
Papa Haydn

10 czerwca 2023, 16.30
Mahler: instrument, na którym gra wszechświat

Dyskusyjny Klub Muzyczny „Wszystko gra” zdaniem jego pomysłodawczyni i prowadzącej – Agnieszki Malatyńskiej-Stankiewicz, ma za zadanie zjednoczyć wokół Filharmonii Krakowskiej środowisko wrażliwych na muzykę, środowisko wszelakich melomanów w różnym wieku i różnych zawodów, którzy chcą się spotykać, by mówić o muzyce, by wymieniać się doświadczeniami w swojej podróży po ścieżce dźwiękowej.

W DKM „Wszystko gra” nie ma podziału na tych, którzy mówią i na tych którzy jedynie słuchają. Wszyscy mogą dzielić się tu muzyczną wiedzą i doświadczeniami, wątpliwościami, emocjami, przeżyciami, wspomnieniami. Każde spotkanie ma okreslony temat, powiązany z programem koncertu odbywającego się po spotkaniu i dzień przed nim. Punktem wyjścia do poszczególnych rozważań staje się rozmowa z gościem, będącym często wykonawcą koncertu.

Poświęcone muzyce dyskusje odbywają się w sobotnie popołudnia (w godz. 16.30-17.30) poprzedzające filharmoniczne koncerty abonamentowe. Do uczestnictwa w spotkaniach uprawnia bilet na koncert odbywający się bezpośrednio po jego zakończeniu lub abonament koncertowy - zarówno na piątek, jak i na sobotę.

Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz – dziennikarka, fotografka, prelegentka, autorka książek, m.in. „Dyrygowanie. Sprawa życia i śmierci” – będącej rozmową z Antonim Witem; „Byłem w niebie” – wywiadu rzeki ze Stanisławem Skrowaczewskim, współautorka „Scherza dla Wojciecha Kilara” oraz „Dla Ciebie śpiewam” książki o historii Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, która ukazała się także pod jej redakcją. Autorka licznych opraw muzycznych, w tym do polskiego widowiska plenerowego podczas EXPO 2012 w Szanghaju. Autorka wywiadów z twórcami sztuki i kultury  w ramach spotkań m.in.: „Kod mistrzów”, „Czas na taniec!”, „Krynickie spotkania z artystą”. Była dziennikarka Radia RMF oraz była długoletnia dziennikarka „Dziennika Polskiego” i redaktor naczelna portalu Polska Muza. Obecnie felietonistka Radia Kraków i współautorka cyklu audycji „Labirynt Krzysztofa Pendereckiego”. Rzeczniczka festiwali: Muzyka w Starym Krakowie, Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu oraz Materia Prima w Krakowie; a także impresario Baletu Cracovia Danza. Specjalistka PR w kulturze. Kawaler brązowego orderu „Gloria Artis”.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<