Ciało i cielesność w fotografi

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 12 lutego 2023, 12:00

MuFo Rakowicka zaprasza na oprowadzanie tematyczne po wystawie Fotografika. Polska fotografia artystyczna 1927–1978.

W jaki sposób fotograficy przedstawiali cielesność? W jaki sposób fotografia zmieniła sposób patrzenia na samo ciało? Podczas kolejnego oprowadzania po wystawie czasowej Fotografika. Polska fotografia artystyczna 1927 – 1978 skupimy się na sposobach przedstawienia ciała i cielesności w fotografii. Porozmawiamy o strategiach obrazowania stosowanych przez fotografów od początków istnienia fotograficznego medium aż po czasy współczesne i wspólnie zastanowimy się nad ideą reprezentacji ciała na odbitce fotograficznej. Zapraszamy na specjalne oprowadzanie, podczas którego wspólnie porozmawiamy o cielesnych wątkach w fotografii artystycznej.

Prowadzenie: Cezary Luty – student kulturoznawstwa, obecnie edukator i przewodnik muzealny, między innymi w Muzeum Fotografii, MICET, koordynator na Mastercard OFF CAMERA. Interesuje się modą, astrologią i queerową sztuką współczesną. W praktyce edukatora najbardziej cieszy mnie kontakt z drugim człowiekiem, przekazywanie wiedzy w kreatywny sposób, wspólne rozmowy, odkrywanie kolektywnej wrażliwości.

● Cena: w ramach biletu wstępu na wystawę.
● Zapisy przez system rezerwacji on-line: bilety.mufo.krakow.pl oraz pod numerem telefonu +48 602 638 560 i adresem e-mail: bilety[at]fotolibro.store.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<