Sinfonietta Cracovia: Herrmann | Mykietyn

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 18 kwietnia 2023, 19:30

Koncert Herrmann | Mykietyn to kontynuacja formuły zapoczątkowanej jesienią ubiegłego roku przy okazji wydarzenia Mozart | Doyle opatrzonego hasłem „muzyka filmowa z Sinfoniettą Cracovią”. Ogromne zainteresowanie, jakim cieszyło się to połączenie muzycznych światów, stanowiło inspirację do powtórzenia podobnej fuzji. Wiosną tego roku w sali Filharmonii Krakowskiej będą przenikać się dźwięki muzyki Bernarda Herrmanna, twórcy, który zrewolucjonizował brzmienie klasycznego Hollywood, i stałego współpracownika Alfreda Hitchcocka oraz Pawła Mykietyna, czołowego twórcy polskiej muzyki nowej, lecz także autora muzyki dla teatru i kina. Wśród ostatnich sukcesów tego ostatniego szczególny rozgłos zyskała ścieżka dźwiękowa do filmu IO w reżyserii Jerzego Skolimowskiej (Europejska Nagroda Filmowa dla najlepszej ścieżki dźwiękowej, nominacja do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy).

Marcin Zdunik wiolonczela
Sinfonietta Cracovia
Alexander Humala dyrygent

W programie: muzyka filmowa i autonomiczna Bernarda Herrmanna oraz Pawła Mykietyna

Przed koncertem odbędzie się spotkanie z Pawłem Mykietynem: 18 kwietnia, 18.00, Sala ZŁotak Filharmoniii Krakowskiej, wstęp na wydarzenie wyłącznie z biletami na koncert Herrmann | Mykietyn.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<