Wystawa na Ekranie w Kinie Mikro

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Uwielbiany przez widzów cykl Wystawa na Ekranie powrócił do repertuaru Kino Mikro.

Program:

DEGAS. UMIŁOWANIE PERFEKCJI
15 stycznia (niedziela) godz. 15:00
„Sztuka nie jest kwestią tego, co widzisz, ale tego, co sprawiasz, że inni ludzie widzą”. Edgar Degas.
Ta wystawa na ekranie przenosi widza z paryskich ulic na wspaniałą wystawę w Fitzwilliam Museum w Cambridge, której obszerna kolekcja dzieł Degasa jest najbardziej reprezentatywna w Wielkiej Brytanii.
Reżyseria: David Bickerstaff Wielka Brytania 88’

FRIDA KAHLO. IKONICZNA ARTYSTKA
12 lutego (niedziela) godz. 15:00
Dzieła inspirowane meksykańską i indiańską sztuką ludową, łączące realizm formy z elementami symbolizmu i surrealizmu, drastyczne wątki autobiograficzne – to Frida Kahlo. Kim była jedna z najsłynniejszych malarek świata, prywatnie słynąca z noszenia kolorowych turbanów? Na to pytanie postara się odpowiedzieć Ali Ray, podróżniczka, dziennikarka, feministka, znawczyni kulinarna i reżyserka. W swoim filmie udowadnia, że Frida Kahlo to prawdziwa ikona. Ali Ray zagląda z kamerą do słynnego domu Fridy – Niebieskiego Domu – w Meksyku. Poprzez tematykę, jaką Frida Kahlo podejmowała w swoich obrazach (aborcja, śmierć, samotność, choroba, fizjologia, gender, ukazywanie kobiecej nagości, poronień, przemocy, zdrady, lesbianizmu, niedoskonałości ludzkiego ciała oraz obrazoburczych
Reżyseria: Ali Ray Wielka Brytania 90’

WIELKANOC W SZTUCE
26 marca ( niedziela) godz. 15:00
Historia śmierci i zmartwychwstania Chrystusa przez ostatnie 2000 lat wywierała ogromny wpływ na kulturę i robi to nadal. Inspirowała najznamienitszych artystów Zachodu. To najprawdopodobniej największe wydarzenie w historii ludzkości. Phil Grabsky, śledzi odzwierciedlenia biblijnej historii śmierci i zmartwychwstania w sztuce, od czasów pierwszych chrześcijan po współczesność. Zrealizowany w Jerozolimie, Stanach Zjednoczonych i całej Europie film odkrywa przed widzami różne sposoby, w jakie artyści przedstawiali wydarzenia Wielkiej Nocy na przestrzeni wieków. Na wielkim ekranie będzie można podziwiać dzieła Caravaggia, Michała Anioła, Leonarda da Vinci czy El Greca, ale również prace współczesnych artystów, jak Mark Wallinger czy Sam Taylor-Wood.
Reżyseria: Phil Grabsky 85'

MŁODY PICASSO
16 kwietnia ( niedziela ) godz. 15:00
Pablo Picasso był jednym z najwybitniejszych artystów wszech czasów – i aż do swojej śmierci w 1973 roku jednym z najbardziej płodnych artystów. Wiele filmów zajmowało się późniejszymi latami jego życia i twórczości – dziełami i szerokim kręgiem przyjaciół. Ale gdzie i jak to się wszystko zaczęło? Co spowodowało, że Picasso zajął pierwsze miejsce wśród twórców sztuki europejskiej?

MARY CASSATT. MALARSTWO NOWOCZESNEJ KOBIETY
21 maja (niedziela) godz. 15:00
Premierowy film z cyklu „Wystawa w kinie” zaprasza widzów na wystawę dzieł Mary Cassatt. Artystka zrobiła karierę, malując życie otaczających ją kobiet. Jej radykalne obrazy ukazywały je jako intelektualne, kobiece i prawdziwe, co stanowiło istotną zmianę w sposobie, w jaki kobiety pojawiały się w sztuce. Prezentując jej zadziwiające grafiki, pastele i obrazy, film przedstawia często pomijaną impresjonistkę, której własna kariera była równie pełna sprzeczności, jak kobiety, które malowała.
Reżyseria: Ali Ray Czas trwania: 93'

NOWY VERMEER. WYSTAWA WSZECH CZASÓW
18 czerwca (niedziela) godz. 15:00
Premierowy film z cyklu „Wystawa w kinie” zaprasza widzów na prywatną wycieczkę po Rijksmuseum, gdzie będzie miała miejsce największa w historii wystawa arcydzieł Vermeera. Zostały na nią wypożyczone najsłynniejsze płótna z całego świata takie jak: Dziewczyna z perłą, Geograf, Mleczarka, Mała ulica, Pani pisząca list ze swoją pokojówką i Kobieta trzymająca równowagę. Po wystawie oprowadzi nas jej kurator i zarazem dyrektor Rijksmuseum Taco Dibbits. Reżyseria: David Bickerstaff Czas trwania: 90 minut

TOKIJSKIE OPOWIEŚCI. SZTUKA STOLICY JAPONII
9 lipca (niedziela) godz. 15:00
Ekscytujące spotkanie z jedną z największych światowych stolic sztuki.
Tokijskie opowieści obejmują 400 lat niezwykle dynamicznej sztuki – od delikatnych drzeworytów krajobrazowych Hokusai’a i Hiroshige’a po plakaty pop-artowe, współczesną fotografię, mangę, film i zupełnie nowe dzieła sztuki.
Reżyseria: Davida Bickerstaffa
Czas trwania: 90'

Udostępnij

Więcej

  • Bilety: ulgowy (25 zł), normalny (30 zł)

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<