XIV Dni Komedii dell'Arte

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 20 lutego 2023 - niedziela, 26 lutego 2023

Kraków po raz 14. obchodzi Dni Komedii dell’Arte – międzynarodowe święto teatru ludowego rodem z Włoch.

Jak piszą organizatorzy „Przed nami kolejne, XIV Dni Komedii dell’Arte. W nadchodzacej edycji skupiamy się na edukacji naszej widowni, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży. Z tego powodu zaplanowaliśmy specjalne lekcje teatralne o komedii dell’arte skierowane właśnie do szkół. Lekcjom towarzyszyć będą broszury w formie zeszytu, które młodzież dostanie po wydarzeniu i będzie mogła je wypełnić z nauczycielami, aby utrwalić wiadomości.

Rozumiejąc, że coraz większa ilość osób korzysta z sieci, stworzyliśmy cykl impresji filmowych – „Komedia dell’Arte w Krakowie”. Są to krótkie filmy ukazujące komediowe typy i postaci w przestrzeni dzisiejszego Krakowa. Nagrania będą później prezentowane na portalach społecznościowych oraz w serwisie internetowym YouTube. Takie działanie ma na celu dodatkowe przybliżenie postaci dell’artowskich oraz oswojenie się z nimi potencjalnej publiczności. 

24 lutego 2023 roku mija dokładnie 10 lat od pierwszej premiery Trupy KOMEDIANTY – spektaklu Sąsiadka. Chcemy reaktywować to przedstawienie i w nowej odsłonie zaprezentować publiczności podczas Dni Komedii. Pragniemy także powrócić do tradycyjnych już otwartych warsztatów komedii. To doskonała okazja, aby w praktyce przekonać się, jak bardzo złożona jest praca komedianta.

Aby dodatkowo uatrakcyjnić święto komedii, chcielibyśmy w przestrzeni Teatru Praska 52 na czas trwania Dni Komedii stworzyć wystawę masek i rekwizytów komedii dell’arte. 

Komedia dell’arte jest naszym wspólnym europejskim dziedzictwem, z którego wszyscy czerpiemy często zupełnie nieświadomie. Wierzymy, że po raz kolejny uda nam się pokazać, że sztuka ta jest nadal żywa i ma w Krakowie kontynuatorów swojej wspaniałej tradycji”.

PROGRAM:

20 lutego 2023, godz. 9:00, godz. 11:00
Lekcje o komedii dell’arte
Teatr Praska 52

--------

21 lutego 2023, godz. 9:00, godz. 11:00
Lekcje o komedii dell’arte
Teatr Praska 52

--------

22 lutego 2023, godz. 9:00, godz. 11:00
Lekcje o komedii dell’arte
Włoski Instytut Kultury w Krakowie
ul. Grodzka 49

---------

23 lutego 2023
Otwarte warsztaty komedii dell’arte

---------

24 lutego 2023
Sąsiadka
Spektakl i spotkanie z aktorami po spektaklu.
Moderator: Paweł Czechowski
Teatr Praska 52

-----------

25 lutego 2023
Sąsiadka
Teatr Praska 52

---------

26 lutego 2023
Oberża pod złamanym groszem
Teatr Praska 52

----------

20-26 lutego 2023
Cykl filmowy – Komedia dell’arte w Krakowie

---------

20-26 lutego 2023
Wystawa masek i rekwizytów komedii dell’arte
Teatr Praska 52

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<