Krakowski spleen

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

UFO Art Gallery wspólnie z Garni Hotel zapraszają na wekendową wystawę sztuki w samym sercu krakowskiego Kazimierza.

To bardzo specyficzne uczucie, stan, kiedy dochodzi do porozumienia między artystami na poziomie świadomości sztuki. Częstokroć w takich sytuacjach przestajemy mówić, oczy widzą. Ekscytacja, mrowiący niepokój, zaintrygowana intuicja. Międzyludzkie połączenie sprowadzone do jednego spojrzenia. On wie, ja wiem, ona wie, ono, oni, my, wy. Krakowski Spleen.
Wystawa, która powstała z ciekawości poznawczej, która rodzi pytania o to, jaki będzie ten dialog, zderzenie bliskich pokoleń świata malarstwa. Świadomość twórcza, wrażliwość, piękna osobowość i artystyczna swoboda, w swoich własnych, wyjątkowych konstelacjach.
To zestawione w duetach wypowiedzi artystów, których indywidualne wystawy odbyły się w przestrzeniach UFO Art Gallery, Tomka Barana, Marcina Dymka, Radima Korosa i Grzegorza Siembidy ze sztuką kolejnego pokolenia twórców, Zuzanny Szary, Artura Wieczerzyńskiego, Samuela Kłody i Michała Malińskiego. Pięć sal ekspozycyjnych we wnętrzach Garni Hotel, w samym sercu krakowskiego Kazimierza.
Ekspozycjom towarzyszą refleksje krytyczek i kuratorek sztuki Delfiny Jałowik i Zofii Janczy, oraz krytyków i kuratorów sztuki, Łukasza Białkowskiego i Roberta Domżalskiego, którzy podczas ceremoni otwarcia poprowadzą nas przez ten unikatowy labirynt sztuki.
Zapraszamy do dyskusji wokół zróżnicowanych malarskich wątków, która pozwoli poznać odmienne perspektywy percepcyjne zaproszonych artystów, teoretyków i przedstawicieli Krakowskiego Świata Sztuki. (Maria Ciborowska, UFO Art Gallery)

Artyści i kuratorzy:

  • Tomek Baran i Zuzanna Szary / Delfina Jałowik
  • Marcin Dymek i Artur Wieczerzyński / Zofia Janczy
  • Radim Koros i Samuel Kłoda / Robert Domżalski
  • Grzegorz Siembida i Michał Maliński / Łukasz Białkowski

Udostępnij

Więcej

Położenie na mapie

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<