Santander Letnie Brzmienia 2023

Festiwale muzyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 30 czerwca 2023 - sobota, 1 lipca 2023

Zalewski śpiewa Niemena, Vito Bambino, Nosowska, Brodka, Margaret oraz projekt specjalny BABIE LATO na czele Letnich Brzmień 2023 w Krakowie. Nadchodzi lato muzycznych emocji!

W tym roku wydarzenie odbędzie się w nowej formule – dwudniowego festiwalu, pod nową nazwą Santander Letnie Brzmienia 2023. Wspierać je będzie Santander Bank Polska, który został partnerem tytularnym tegorocznej edycji. Line-up czwartej odsłony wydarzenia wypełnią solowe koncerty popularnych twórców i premierowy projekt specjalny – BABIE LATO. Znamy szczegółowy rozkład jazdy – w sprzedaży są już dostępne bilety jednodniowe na www.letniebrzmienia.pl.

Dwudniowy festiwal Santander Letnie Brzmienia odbędzie się 30 czerwca i 1 lipca na Parkowej w Krakowie. Na scenie wystąpią laureaci Fryderyków, czyli najbardziej prestiżowej nagrody muzycznej w naszym kraju. Vito Bambino, który otrzymał statuetkę w kategorii „Utwór roku” za piosenkę Za daleko nagraną z Mrozem, zaprezentuje m.in. materiał z nowej płyty Poczekalnia, której premiera już jutro. Szczerze ucieszy się fanbase Brodki, której ostatni album Sadza spotkał się z doskonałym przyjęciem słuchaczy i środowiska, o czym najlepiej świadczą Fryderyki w kategoriach „Album roku – alternatywa” i „Teledysk roku”.

W line-upie Santander Letnie Brzmienia w Krakowie pojawi się też człowiek orkiestra – Zalewski, tym razem z projektem Zalewski śpiewa Niemena, który bierze na warsztat ponadczasową twórczość Czesława Niemena. W programie festiwalu nie mogło oczywiście zabraknąć niekwestionowanej królowej dystansu i mistrzyni słowa – Nosowskiej z nowym materiałem.

Opiekę artystyczną nad premierową odsłoną międzypokoleniowego projektu BABIE LATO, gromadzącego na jednej scenie przedstawicielki różnych światów muzycznych, w tym roku objęła Natalia Kukulska. Artystka zaprosiła do współpracy: Bovską, Margaret, Zalię i Mery Spolsky, które są nie tylko silnymi osobowościami na scenie, lecz także mają swój głos poza nią. Imprezowe, energetyczne kawałki utrzymane w letnim klimacie będą oscylować wokół funkowych i klubowych nurtów z domieszką house’owych brzmień w stylu lat 90., R&B i soulu. Wokalistki zaprezentują zarówno utwory ze światowego repertuaru, jak i swoje autorskie single oraz będzie też można je usłyszeć na solowych koncertach. W Krakowie, na Parkowej, 30 czerwca z BABIM LATEM zagrają Natalia Kukulska, Bovska, Zalia oraz Margaret.

MOŻE WŁAŚNIE TO CUDOWNE LATA?

Imprezowe kawałki utrzymane w letnim klimacie będą oscylować wokół funkowych, popowych, soulowych a nawet trapowych czy latynoskich rytmów w kobiecym ujęciu. Artystki zaprezentują zarówno utwory ze światowego repertuaru, jak i swoje autorskie single, w tym premierowe Cudowne lata (wyd. Universal Music Polska). Posłuchaj utworu!

Utwór promujący projekt BABIE LATO łączy 5 wokalnych i artystycznych, czasem odmiennych  kobiecych światów i sięga do konwencji, która nawiązuje stylistyką do tradycji żywego funkowego grania, królującego w latach 70.

Utwór autorstwa Natalii Kukulskiej i producenta Archie Shevsky’ego to piosenka pełna energii, która zaraża optymizmem i skłania do refleksji o naszych ciągłych oczekiwaniach wobec tego, co przeżywamy. Czy tu i teraz nie okaże się z pewnej perspektywy naszym najlepszym czasem? Słowa niosą przekaz, że jesteśmy we właściwym momencie i w pełni wystarczający.

Wokalistki reprezentują różne dekady i stylistyki, które na swój sposób są wyjątkowe. Czekając na cudowne lata, możemy nie zauważyć, że tym, co najbardziej się liczy, jest odgrywanie głównej roli w swoim własnym życiu, radość z tego, co tu i teraz, łapanie chwil, bo wszystko, czego potrzebujesz, masz w sobie.

Letni, wakacyjny projekt porwie do tańca już od pierwszych dźwięków, by dać uczestnikom festiwalu okazję do najlepszej, wakacyjnej zabawy z przyjaciółmi. – „Stworzenie tego projektu było dla mnie twórczym i muzycznym wyzwaniem. Powiem szczerze, choć bycie na scenie jest wielkim spełnieniem, sama chciałabym być po drugiej stronie i móc doświadczyć tego, co dla Was szykujemy!” – dodaje Natalia Kukulska.

Artystkom na scenie będzie towarzyszyć wyjątkowy, 13-osobowy skład muzyków zaproszonych do projektu, w którym oprócz ciekawego instrumentarium, znajdzie się miejsce dla DJ-a. Utwory w nowych, koncertowych aranżacjach i zaskakujących mashupach wypełnią ponad godzinny koncert, który będzie syntezą letniego chilloutu, dobrej zabawy i pozytywnej energii.

Ponadto festiwalowe sceny wypełnią koncerty, podczas których zagra plejada artystek i artystów, którzy od lat kreują muzyczne trendy i wyznaczają rozwój rodzimej sceny muzycznej: Natalia Przybysz, Margaret, bracia Kacperczyk, ARS LATRANS Orchestra, Zalia, jucho i IGNACY.

--

Harmonogram Santander Letnie Brzmienia 2023
Kraków / 30.06–1.07.2023 / Parkowa 

30 czerwca (piątek)  
Projekt specjalny BABIE LATO, Vito Bambino, Brodka, Margaret, jucho, Zalia 

1 lipca (sobota)  
Zalewski śpiewa Niemena, Nosowska, Kacperczyk, Natalia Przybysz, ARS LATRANS Orchestra, IGNACY

Działamy z wrażliwością na otaczającą nas przestrzeń, by rozkwitać w przyjaznym, zielonym otoczeniu. Z promiennym uśmiechem witamy Santander Bank Polska jako sponsora tytularnego Letnich Brzmień. Wspólnie zrealizujemy nasze marzenie o cyklu letnich koncertów, na których usłyszycie najlepszych polskich wykonawców. Spotkajmy się, posłuchajmy, poleżmy, potańczmy, poczujmy razem #latomuzycznychemocji

--

Santander Letnie Brzmienia 2023 w nowym, festiwalowym klimacie to seria weekendowych koncertów najlepszych polskich artystów i artystek z kręgu popu, rocka, muzyki elektronicznej i alternatywy, którzy współcześnie wyznaczają trendy. To też mnóstwo wydarzeń specjalnych, interaktywnych dla publiczności. Projekt wyróżnia coś jeszcze – Santander Letnie Brzmienia pobudzają miejską przestrzeń przy współpracy lokalnych społeczności.

Organizatorem festiwali Santander Letnie Brzmienia 2023 jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Sponsor tytularny: Santander Bank Polska. Sponsor główny: Brooklyn. Sponsor: Dealer Cichy-Zasada. Partnerem wydarzenia jest Eventim. Partnerami medialnymi wydarzenia są: Radio Zet, Zwierciadło, Glamour, CowKrakowie.pl, LoveKrakow.pl, Gazeta Wyborcza, AMS, Onet.

--

BILETY I KARNETY:

REGULAR TICKETS – dostępne do wyczerpania puli biletów:

Karnet dwudniowy: 299 zł
Bilet jednodniowy: 169 zł

FINAL CALL TICKETS – dostępne do wyczerpania puli biletów:

Karnet dwudniowy: 359 zł
Bilet jednodniowy: 199 zł

Dzieci do lat 6 (włącznie) mogą bezpłatnie uczestniczyć w wydarzeniu. Bilety są dostępne w sprzedaży na www.letniebrzmienia.pl.

Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko nabycia biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert. Najnowsze informacje są dostępne w kanałach organizatora. Regulamin imprezy: www.letniebrzmienia.pl.

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<