Aleja Zasłużonych

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Ironiczną a zarazem gorzką sztukę, której prapremierę dla Teatru Polonia przygotowała Krystyna Janda, dla Teatru Bagatela realizuje Dariusz Starczewski.

Pomyśl: zbliżasz się do 70. i jesteś - owszem nagradzaną, ale wyłącznie honorowo - poetką. Pewnego dnia orientujesz się, że jak nadejdzie „ten moment”,  to ty nawet nie masz pieniędzy na własny pogrzeb. I choć do tej pory, przez całą swą „dorosłość”,  byłaś zupełnie niezaradna, tę kwestię: kwestię pogrzebu postanawiasz załatwić osobiście. Jeszcze za życia. W końcu cmentarze, zwłaszcza te w dużych miastach, mają swoje „Aleje Zasłużonych”, a Ty jesteś na tyle „zasłużona” dla ojczystej kultury, by spróbować postarać się o miejsce w takiej alei.

Tak rozpoczyna się na wskroś współczesna sztuka pt. „Aleja Zasłużonych”, której autorem jest: poeta, tłumacz, eseista, autor kryminałów dla dzieci, dziennikarz prasowy (związany z Gazetą Wybroczą) i radiowy (Radio Nowy Świat) – Jarosław Mikołajewski. 

Występują:

  • Anna Rokita
  • Lidia Olszak
  • Paweł Sanakiewicz
  • Dariusz Starczewski

Scenografia i kostiumy: Urszula Czernicka

Muzyka: Mateusz Kobiałka

Reżyseria świateł: Marek Oleniacz

Reżyseria: Dariusz Starczewski

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<