Skandynawski desant opanowuje Akademię

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 23 września 2022, 19:00 - sobota, 30 września 2023

Prace ponad czterdziestu norweskich artystów będzie można podziwiać w galerii Wydziału Rzeźby ASP.

Ekspozycja towarzyszy wizycie studyjnej islandzkich i norweskich artystów w murach krakowskiej uczelni. W ciągu tygodnia, począwszy od 21 września, goście wezmą udział w warsztatach z tradycyjnych technik graficznych, zwiedzą pracownie autorskie profesorów ASP oraz odwiedzą pracownię konserwacji papieru.
Obecność tak dużej grupy skandynawskich artystów wynika z realizowanego w murach Akademii projektu Odnalezione. Piękno w czasie i przestrzeni. Jego celem jest rozwój współpracy pomiędzy twórcami i uczestnikami życia kulturalnego oraz wzmacnianie stosunków dwustronnych instytucji kultury z Polski, Norwegii i Islandii. Do działań włączono również przebywającą w Krakowie społeczność ukraińską.

Projekt realizowany jest na wielu obszarach. Przewidziano w nim: konserwację, digitalizację i udostępnianie "skarbów" z Archiwum ASP, tłumaczone na języki polski, angielski i ukraiński seminarium online na temat współczesnego odnajdywania dziedzictwa, odnajdywanie kolekcji grafiki (opracowanie, digitalizację, udostępnianie), warsztaty odnajdywania dziedzictwa, warsztaty tradycyjnych technik graficznych w pracowniach ASP, wystawy, w tym prezentacje w przestrzeni Krakowa twórczości grafików rekomendowanych przez ASP i jednego z Partnerów.

Część związanych z projektem wydarzeń jeszcze przed nami, inne jak warsztaty Młodzi w Polsce już się zakończyły. Dzięki tym ostatnim dzieci z Polski i Ukrainy mogły zapoznać się z naszym narodowym dziedzictwem. Pod okiem specjalistów młodzi uczestnicy zdobywali wiedzę, dotyczącą różnych dziedzin sztuki. Poznali również zasady jej funkcjonowania we współczesnym świecie.

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<