Strach i nędza 2022

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Spektakl odwołany z powodu choroby jednego z aktorów.

Scenariusz spektaklu powstał w oparciu o inspirowany twórczością Bertolda Brechta tekst Jakuba Roszkowskiego pt. „Strach i nędza IV RP”, film „8½” Federico Felliniego oraz historie powstawania i próby niszczenia Teatru Łaźnia Nowa.

Wiele osób całkowicie traci dziś grunt pod nogami. Wartości, którymi kierowali się przez całe życie, okazują się nieistotne, intencje są przeinaczane, autorytety niszczone. Na nasze życie coraz większy wpływ mają donosy oraz insynuacje, dewaluacja dorobku i narastający brak zaufania. Coraz częściej stawiani jesteśmy po drugiej stronie barykady. Nagle stajemy się zdrajcami ojczyzny, grupą oszołomów, lewakami. Inwektyw, które mają osłabić nasz głos i poczucie wartości, jest coraz więcej. To pejzaż katastroficzny obliczony na utratę sensu i celów, ale właśnie dlatego nie wolno się nam poddawać. Twórców nie interesuje kataklizm, ale perspektywa wychodzenia z niego. Jak przeciwstawić się temu systemowemu wygaszaniu wiary w zmianę?

  • Reżyseria: Bartosz Szydłowski
  • Scenografia i kostiumy: Małgorzata Szydłowska
  • Muzyka: Dominik Strycharski
  • Asystent reżysera: Bartek Harat
  • Inspicjent: Katarzyna Białooka
  • Występują: Marta Zięba, Angelika Kurowska, Michał Czachor, Andrzej Szeremeta
    oraz Maria Bareła, Włodzimierz Bareła, Barbara Dziedzic, Kazimierz Illukiewicz, Grażyna Ladra, Hanna Napora, Sebastian Florek-Paszkowski, Ewa Skolias, Ewa Nowakowska-Włodek

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<