ICE Classic: Bruce Liu

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 13 grudnia 2023, 19:00

Zwycięzca Konkursu Chopinowskiego Bruce Liu po raz pierwszy zagra w Krakowie! W grudniowej odsłonie ICE Classic usłyszymy utwory Chopina, Ravela, Liszta i Rameau

ICE Classic jest serią koncertów muzyki klasycznej odbywających się w Sali Audytoryjnej im. Krzysztofa Pendereckiego w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Krakowska publiczność pokochała ten cykl za znakomity dobór artystów i repertuaru oraz doskonałą realizację koncertów. Już 13 grudnia odbędzie się jego kolejna odsłona.
Seria koncertów stawia Kraków na równi z najważniejszymi scenami muzycznymi Europy, prezentując najznamienitszych artystów muzyki klasycznej. Dzięki różnorodnemu doborowi artystów melomani mają możliwość lepiej poznać świat muzyki instrumentalnej, symfonicznej, dawnej czy operowej. Tym razem w nowoczesnych wnętrzach ICE Kraków ugościmy artystę, którego wielu odbiorcom nie trzeba przedstawiać – Bruce’a Liu.

ICE CLASSIC – BRUCE LIU

W tym roku 13 grudnia w ramach koncertów ICE Classic będziemy mieli przyjemność gościć zwycięzcę XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie – Bruce’a Liu. To wyjątkowe wydarzenie w historii Krakowa, będzie to bowiem pierwszy występ pianisty w stolicy Małopolski. Bruce Liu, który jednogłośnie został wyłoniony jako zwycięzca prestiżowego Konkursu Chopinowskiego, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych pianistów młodego pokolenia. Od czasu swojego niekwestionowanego sukcesu koncertuje w największych salach koncertowych na całym świecie. Podczas recitalu usłyszymy m.in. utwory zarejestrowane na najnowszej płycie artysty, która ukazała się 3 listopada. W programie znalazły się utwory Jeana-Philippe’a Rameau, Fryderyka Chopina, Maurice’a Ravela i Ferenca Liszta.

Program koncertu

Jean-Philippe Rameau
Les tendres plaintes

Les cyclopes
Menuets I oraz II (Nouvelles suites de pièces de clavecin)
Les sauvages
La poule
Gavotte et six doubles

Fryderyk Chopin
Wariacje na temat "Là ci darem la mano" z opery "Don Giovanni" W.A. Mozarta op. 2

***
Maurice Ravel
Miroirs

I. Noctuelles
II. Oiseaux tristes
III. Une barque sur l’océan
IV. Alborada del grazioso
V. La vallée des cloches

Ferenc Liszt
Réminiscences de Don Juan

___

ICE Classic to wyjątkowa seria koncertów muzyki klasycznej, która umacnia obecność Krakowa w kręgu ważnych scen muzycznych Europy. Dzięki przestrzeni koncertowej w Centrum Kongresowym ICE Kraków stolica Małopolski doczekała się przestrzeni koncertowej mieszczącej blisko 2000 osób, dysponującej znakomitym zapleczem technicznym i wysokimi walorami akustycznymi. Wszystkie koncerty cyklu odbywają się w Sali Audytoryjnej im. Krzysztofa Pendereckiego w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Udostępnij

Więcej

  • Organizator: Miasto Kraków, KBF, współorganizator: Kraków 5020
  • iceclassic.pl
  • 120 zł, 100 zł, 80 zł; dostępneod 8.211.2023 na KBF: BILETY: www.kbfbilety.krakow.pl oraz Eventim: eventim.pl
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<