Agata Jarosławiec. Tonic Immobility

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 5 maja 2022 - niedziela, 22 maja 2022

Tonic immobility to pojęcie odnoszące się do paraliżu jako mimowolnej reakcji organizmu na zagrożenie życia. Wystawa jest opowieścią o bezruchu, bezruchu nie jako elemencie medytacji, a raczej próbie ucieczki umysłu w nieuważność od tego co go otacza. O swojej kruchości i bezbronności nie sposób opowiedzieć, bo nie ma na to żadnego języka. Tytułowy stan zamrożenia jest jednocześnie walką i ucieczką, jedynym sposobem na poradzenie sobie z tym co jest. Teraźniejszość staje się odbiciem przeszłości, gdy uczucia są za duże, aby je pomieścić.
 
Agata Jarosławiec – absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (2020), oraz studiów licencjackich na historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim (2014), od 2021 roku doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Laureatka III nagrody w konkursie Artystyczna Podróż Hestii (2020), finalistka Allegro Prize (2021), uczestniczka 17. Przeglądu Sztuki SURVIVAL we Wrocławiu (2019). Jej praktyka artystyczna opiera się na badaniu relacji między historią, ciałem a tożsamością. Interesują ją cienie narracji indywidualnych i społecznych, szuka w nich szansy do wzrostu. W swojej praktyce często wykorzystuje obiekt, wideo oraz działania performatywne

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<