Koncerty Espresso

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Zapoczątkowane w 2022 roku przez Orkiestrę Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia kameralne spotkania muzyczne pod wspólną nazwą Koncerty Espresso w 2024 roku nadal odkrywają nowe miejsca i dostarczają wszystkim poszukującym artystycznych doznań jeszcze więcej koncertowych emocji. W tym roku publiczność koncertów będzie miała okazję spróbować muzyki klasycznej, ciesząc się nowymi kolorami – obok muzyków Sinfonietty wystąpią także artyści grający nie tylko na instrumentach smyczkowych.
Mistrzowie muzyki, wyjątkowe miejsca na kulturalnej mapie Krakowa, a wszystko to w niecodziennej konwencji spotkania przy kawie!

11 sierpnia 2024, 12.00
Espresso z Symbiozą
Centrum Edukacji Ekologicznej "Symbioza"
Agnieszka Bylica-Bugla skrzypce
Monika Krasicka-Gajownik wiolonczela
Pēteris Vasks Castillo interior (2013)
Johann Sebastian Bach Wybór Inwencji dwugłosowych BWV 772–786 (1720)
Espresso w Symbiozie to wakacyjna odsłona cyklu kameralnych koncertów Sinfonietty Cracovii, w której tytułowa "symbioza" będzie miała podwójne znaczenie. Po pierwsze spotkamy się w otoczeniu Centrum Edukacji Ekologicznej "Symbioza", którego gospodarzami w równym stopniu są Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie, jak i mieszkańcy lasu. Po drugie będzie to koncert muzyki w symbiozie z naturą, dźwiękami lasu, który uwrażliwi nas na dziką przyrodę w naszym mieście.
W programie koncertu muzyka, którą dzielą niemal trzy stulecia: wybór nieśmiertelnych Inwencji Bacha w opracowaniu na skrzypce i wiolonczelę (Agnieszka Bugla-Bylica i Monika Krasicka-Gajownik) i liczący zaledwie 10 lat utwór łotewskiego kompozytora, Peterisa Vasksa, powstały z inspiracji życiem mistyczki, Teresy z Ávili. Te duchowe doznania wzbogacimy o ekologiczny namysł nad naturą: w rozmowie z dziennikarką RMF Classic o działalności "Symbiozy" opowie Piotr Cypryański z zespołu Centrum Edukacji Ekologicznej, a po koncercie uczestnicy koncertu będą mogli wziąć udział w przygotowanym specjalnie na tę okazję spacerze ekologicznym.
Uwaga: koncert plenerowy! W razie niepogody zostanie przeniesiony do wnętrza Centrum.
Spacer odbędzie się bez względu na warunki pogodowe — pamiętajmy o zabezpieczeniu odpowiedniej do aury odzieży. Czas trwania spaceru: około 1 godziny.
Wejściówka na koncert w symbolicznej cenie 1 zł upoważnia także do zniżki na kawę w kawiarni Mech Cafe.
Bilety: 1 zł

25 sierpnia 2024, 12.00
Wakacyjne espresso
MuFo Rakowicka
Piotr Lato klarnet
Marta Nowak
skrzypce
Małgorzata Szuba-Kmiecik skrzypce
Ryszard Sneka altówka
Monika Krasicka-Gajownik wiolonczela
Johannes Brahms Kwintet klarnetowy h-moll op. 115 (1891)
Bilety: 70/50 zł

 

***

Dzięki Koncertom Espresso w samo południe w różnych oddziałach krakowskich muzeów i miejscach historycznych brzmią dźwięki muzyki klasycznej rozpisanej na smyczkowe brzmienie Sinfonietty Cracovii i inne instrumenty, na których zagrają zaproszeni goście. Około trzydziestominutowy koncert połączony jest z krótką prezentacją zjawiska artystycznego w wykonaniu ekspertów. Na uczestników koncertu przygotowana czeka również filiżanka ulubionej kawy – wszystko po to, aby żyjącym w codziennym pędzie mieszkańcom Krakowa zaoferować choćby chwilę wytchnienia w bliskości sztuki. Patronem medialnym cyklu jest RMF Classic.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<