Koncerty Espresso

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Zapoczątkowane w 2022 roku przez Orkiestrę Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia kameralne spotkania muzyczne pod wspólną nazwą Koncerty Espresso w 2024 roku nadal odkrywają nowe miejsca i dostarczają wszystkim poszukującym artystycznych doznań jeszcze więcej koncertowych emocji. które rozbrzmiewają w murach krakowskich muzeów i zabytków w otoczeniu dzieł sztuki. W tym roku publiczność koncertów będzie miała okazję spróbować muzyki klasycznej, ciesząc się nowymi kolorami – obok muzyków Sinfonietty wystąpią także artyści grający nie tylko na instrumentach smyczkowych.
Mistrzowie muzyki, wyjątkowe miejsca na kulturalnej mapie Krakowa, a wszystko to w niecodziennej konwencji spotkania przy kawie!

14 kwietnia 2024, 12.00
Espresso | Kontrabas i fortepian
MuFo Rakowicka
Michał Mazanek fortepian
Łukasz Mazanek kontrabas
Manuel de Falla Siedem hiszpańskich pieśni ludowych (wybór)
Béla Bartók Tańce rumuńskie
Maurice Ravel Pawana na śmierć infantki
Dwa instrumenty i obfitość ich barw — to motyw przewodni Koncertu Espresso pod hasłem Fortepian i kontrabas. Zaskakujące zestawienie instrumentów oraz stylistyk zapowiada niezwykle różnorodny program muzyczny. W dialogu fortepianu oraz kontrabasu zabrzmi muzyka hiszpańska, taneczne rytmy Transylwanii oraz uwielbiana przez kino Pawana na śmierć infantki Ravela, cytowana m.in. w oscarowym Birdmanie (2014) Alejandro González Iñárritu. Kontrabasiście Sinfonietty Cracovii, Łukaszowi Mazankowi, partnerować będzie pianista Michał Mazanek.
Kwietniowa odsłona Koncertów Espresso, współorganizowana z Muzeum Fotografii, będzie także zaproszeniem do zwiedzania nowej wystawy czasowej MuFo Być jak Adam Karaś (wstęp na wystawę w cenie biletu). Pierwsza retrospektywna wystawa krakowskiego fotografa i filmowca to z pewnością dorówna różnorodności części muzycznej, a o jej wyjątkowości w rozmowie z dziennikarką RMF Classic opowie kuratorka, Monika Kozień.

19 maja 2024, 12.00
Hotel Saski
Dominika Peszko fortepian
Małgorzata Szuba-Kmiecik skrzypce
Katarzyna Blajda skrzypce
Karolina Pałetko altówka
Tomasz Wyroba wiolonczela

9 czerwca 2024, 12.00
Urodzinowe Espresso
Narodowy Bank Polski
Daniel Stabrawa skrzypce
Maciej Lulek skrzypce
Ewa Szczepańska-Chwast
altówka

***

Dzięki Koncertom Espresso w samo południe w różnych oddziałach krakowskich muzeów i miejscach historycznych brzmią dźwięki muzyki klasycznej rozpisanej na smyczkowe brzmienie Sinfonietty Cracovii i inne instrumenty, na których zagrają zaproszeni goście. Około trzydziestominutowy koncert połączony jest z krótką prezentacją zjawiska artystycznego w wykonaniu ekspertów. Na uczestników koncertu przygotowana czeka również filiżanka ulubionej kawy – wszystko po to, aby żyjącym w codziennym pędzie mieszkańcom Krakowa zaoferować choćby chwilę wytchnienia w bliskości sztuki. Patronem medialnym cyklu jest RMF Classic.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<