Gdzieś na ulicy nienazwanej… czyli Pieśni Piwnicy pod Baranami

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 25 sierpnia 2023, 20:00

Piwnica pod Baranami zaprasza na recital Agaty Ślazyk zatytułowany Gdzieś na ulicy nienazwanej… czyli Pieśni Piwnicy pod Baranami.

Recital złożony z Piwnicznych utworów jest naturalną konsekwencją czasu spędzonego w legendarnym kabarecie. Artystka wybrała z archiwum Piwinicy pod Baranami pieśni, które w pełni zgadzają się z jej emocjami i doświadczeniem. Połączenie temperamentu z wrażliwością wokalistki owocuje tym, że znane piwniczne utwory uzyskują świeży, oryginalny, niezwykle przejmujący wyraz. W programie pojawią się pieśni zwane „Piwnicznymi hymnami”, stanowiące najbardziej rozpoznawalny fragment historii legendarnego miejsca. Zabrzmią kompozycje zainspirowane poezją Bolesława Leśmiana, Haliny Poświatowskiej, Wiesława Dymnego i Agnieszki Osieckiej. W programie koncertu pojawią się utwory Zygmunta Koniecznego – m.in. Taka głupia to ja już nie jestem, Jaki śmieszny jesteś pod oknem, Piwniczny hymn Ta nasza młodość, utwory Jana Kantego Pawluśkiewicza – m.in. Pejzaż horyzontalny, Andrzeja Nowaka Niebieska patelnia. Sonet 49 Williama Szekspira z muzyką Piotra Walewskiego – kompozytora m.in. słynnych Dezyderatów – w wykonaniu Agaty nabiera nowego blasku. Usłyszymy także utwory, z którymi Agata Ślazyk pojawiła się w Piwnicy. Takie, które stały się jej artystyczną wizytówką, jak choćby pieśń do wiersza Światopełka Karpińskiego Groteska o grajku i wiolonczeli, z której zaczerpnięty jest tytuł recitalu.

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<