Odpust Emaus 2023

Targi i kiermasze

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 10 kwietnia 2023, 09:00-17:00

W Poniedziałek Wielkanocny w kościołach katolickich wierni słuchają Ewangelii o uczniach Jezusa, którzy wędrowali do miejscowości Emaus. Krakowianie podążają w ten dzień na lokalny Emaus – odpust przy kościele Najświętszego Salwatora i klasztorze ss. Norbertanek na Zwierzyńcu. Czynią tak od stuleci, historycy dowodzą bowiem, że tradycja odpustu w formie chrześcijańskiej sięga nawet XII wieku.

W tym roku na tradycyjnym krakowskim Emausie spotykamy się 10 kwietnia, jak zwykle w okolicach klasztoru ss. Norbertanek przy ul. Kościuszki i pobliskiego kościoła Najświętszego Salwatora. Prócz kramów pełnych tradycyjnych wyrobów czekać będzie także wiele innych atrakcji!

Organizatorzy zapraszają nie tylko do kupna piernikowych serc i drewnianych zabawek, ale również do zapoznania się z wystawą fotografii prezentującą, jak Emaus obchodzili nasi pradziadkowie. Będzie ją można oglądać od 9.00 do 17.00 wzdłuż trasy odpustu.

Natomiast w Ogrodach Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 18 przy ul. Senatorskiej 35 w godzinach 12.00–16.00 odbędą się warsztaty oraz zabawy dla dzieci:

  • wielkoskalowa instalacja plenerowa Drzewko emausowe – wspólne tworzenie dekoracji, prowadzenie: Żywa Pracownia;
  • malowanie buziek, zabawy z chustą animacyjną, puszczanie wielkich baniek mydlanych, zabawy z balonami, prowadzenie: Fundacja Sztukarnia;
  • warsztaty – jak zrobić prostą zabawkę emausową: piłeczka jojo i drzewko emausowe, prowadzenie: Muzeum Krakowa – Dom Zwierzyniecki;
  • zajęcia taneczno-animacyjne – proste choreografie, zabawy animacyjno-ruchowe do muzyki z wykorzystaniem rekwizytów i nie tylko, prowadzenie: Move Art.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<