Kraków od początku, bez końca

Wystawy stałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • Wydarzenie stałe

Na nowej wystawie stałej w Pałacu Krzysztofory historia, magia i legenda przeplatają się z codziennością i współczesnością, tworząc różnorodną, barwną i intrygującą opowieść o Krakowie i jego mieszkańcach.

Strój Lajkonika, szopka krakowska, srebrny kur Bractwa Kurkowego z XVI wieku, pierścień i berełko burmistrzów krakowskich z tego samego stulecia, XVIII-wieczna lada Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, a także dzieła sygnowane nazwiskami takich artystów, jak Jan Matejko, Józef Mehoffer, Zofia Stryjeńska, Jacek Malczewski, Wojciech Weiss, czy Vlastimil Hoffman… Te i wiele innych obiektów z muzealnej kolekcji oraz towarzyszące im artystyczne instalacje składają się na nową wystawę stałą Muzeum Krakowa w wyremontowanym Pałacu Krzysztofory. Historia, magia i legenda przeplatają się tu z codziennością i współczesnością, tworząc różnorodną, barwną i intrygującą opowieść o mieście i jego mieszkańcach.

Bilety 28/24 zł, rodzinny 56 zł, grupowy 24/22 zł

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<