Kora. Boska

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Spektakl jest opowieścią o Korze: kobiecie, artystce, córce i matce, o Polsce, religii, systemie i  chorobie; to baśniowa historia o miłości, tęsknocie, niemocy i żalu.

Kora po śmierci staje u wrót nieba, gdzie czekają na nią Trzy Maryjki. Bardzo strojne. Jak malowane: Matka Boska Częstochowska, Matka Boska Fatimska i Matka Boska z Guadalupe. Postawiona przed  groteskowym Sądem Ostatecznym Kora wraca w piosenkach i wyznaniach do ziemskich wspomnień. Nareszcie ma okazję do opowiedzenia swojego życia tym, które mogły uczynić je lepszym…  Spektakl jest opowieścią o kobiecie, artystce, córce i matce, o Polsce, religii, systemie i  chorobie; to baśniowa historia o miłości, tęsknocie, niemocy i żalu.

Trzy Maryje symbolizują trzy różne postawy i trzy różne sfery życia. Trzy Cnoty Boskie. Matka Boska Częstochowska to Wiara-  Kościół , Polska , polityka, system. Matka Boska Fatimska to Nadzieja- naiwność, czystość, dziecko i tęsknota. Matka Boska z Guadalupe to Miłość-  prawdziwa wolna miłość, muzyka, szaleństwo i indiański trans…

W spektaklu usłyszymy największe przeboje Maanamu śpiewane przez Katarzynę Chlebny.

Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Chlebny; Scenografia i kostiumy: Łukasz Błażejewski; Aranże: Paweł Harańczyk; Ruch sceniczny: Karol Miękina; Asystent: Artur Świetny; Obsada: Katarzyna Chlebny, Piotr Sieklucki, Paweł Rupala, Łukasz Błażejewski

Udostępnij

Więcej

  • 80 zł
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<