Alicja w Krainie Opery

Dziecięce warsztaty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Opera Krakowska zaprasza na warsztaty edukacyjne Alicja w Krainie Opery – cykl spotkań dla dzieci w wieku 6–9 lat.

Zabawne, tajemnicze, bajkowe spotkania nawiązujące do znanej historii Alicji w Krainie Czarów są świetną okazją, aby dzieci poznały operę od innej strony. Przechodząc przez dziurkę od klucza, wejdą do magicznej krainy, w której odkrywać będą operowe sekrety. Zatańczą na zaczarowanej pięciolinii, stworzą niezwykłe nakrycie głowy dla Szalonego Kapelusznika, zobaczą kostiumy i scenografie, poznają instrumenty, a także – dzięki eksperymentom artystycznym i nowym technologiom – dowiedzą się, na czym polega magia sceny. Niesamowity świat opery pokazany zostanie oczami małej przewodniczki – Alicji, która opowie o nim ze swojego punktu widzenia – punktu widzenia dziecka.
Spotkania prowadzi Anna Adamus, z wykształcenia menadżer kultury, z zamiłowania pedagog, od wielu lat związana z Operą Krakowską; pomysłodawczyni i organizatorka projektów edukacyjnych i społecznych, która podczas warsztatów wciela się w Operowego Kapelusznika. Pomysłodawczyni, twórczyni oraz prowadząca cyklu spotkań dla dzieci „Poranki”, nagrodzonego w plebiscycie „Słoneczniki 2015” w kategorii "Muzyka" oraz w 2018 roku Nagrodą Rodziców w kategorii „Ruch” jako najbardziej rozwojowa krakowska inicjatywa dla dzieci.
Spotkania realizowane są na Scenie Kameralnej Opery Krakowskiej, która na czas warsztatów zmienia się w baśniową krainę czarów i magii. W jej odkrywaniu pomagają artyści i pracownicy Opery, ale też niezwykłe zabawy interaktywne, sprawiające, że sztuka operowa staje się przystępna i przyjazna

Trwające około 60–70 minut spotkania odbywają się w niedzielne poranki – o godz. 10.00 i 12.00. Uczestniczą w nich dzieci w grupach liczących maksymalnie 30 osób.
UWAGA! Warsztaty przeznaczone są wyłącznie dla dzieci. Rodzice mogą poczekać na dziecko na Antresoli Opery Krakowskiej.
Organizatorzy informują, że podczas każdego spotkania robione są zdjęcia oraz nagrywane są materiały filmowe. Wykorzystywane będą one wyłącznie w celach promocyjnych i archiwalnych.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<