XII Festiwal Twórczości „Korowód”

Festiwale muzyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 10 listopada 2019 - niedziela, 17 listopada 2019

Polska melodia

Niektórzy twierdzą, że język angielski jest bardziej melodyjny, trudno jednak przecenić emocje, jakie wywołuje śpiewanie w języku ojczystym. Dwunasta edycja Festiwalu Twórczości „Korowód” (10-17 listopada) przybliży postacie pieśniarzy, kompozytorów, poetów i autorów tekstów, którzy tworzą po polsku.

Ramy festiwalu wyznaczą występy uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Twórców i Wykonawców „Piosenkarnia”: 10 listopada w klubie Żaczek młodzi artyści będą zabiegać o przychylność jury i publiczności (wstęp wolny), 17 listopada – najlepsi z nich wystąpią w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, w programie transmitowanym na antenie Trójki. Uznanych mistrzów słowa usłyszymy w Krakowie: 14 listopada w Piwnicy pod Baranami zagra wszechstronny artysta, który wyspecjalizował się we „wszczepianiu tekstów w muzykę” – Jacek Kleyff wraz z małym składem Orkiestry Na Zdrowie. Koncert galowy (16 listopada, Opera Krakowska) przyniesie okazję, żeby się pośmiać i zadumać – znane i nowe kompozycje w różnych stylistykach przedstawią: Krzysztof Daukszewicz, Robert Kasprzycki, Monika Kowalczyk, Łukasz Jemioła, Krzysztof Piasecki, Adam Strug, Grzegorz Tomczak, Anna Treter i Hanka Wójciak. (Bartosz Suchecki, „Karnet”)

Program:

Eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Twórców i Wykonawców „Piosenkarnia” (do 20.10.2019)

10.11.2019, g. 15:00
KONCERT FINAŁOWY Ogólnopolskiego Konkursu Twórców i Wykonawców „PIOSENKARNIA”
Klub Studencki Żaczek, Aleja 3 Maja 5, Kraków

14.11.2019, g. 20:30
WIECZÓR RECITALI –  Jacek Kleyff w małej Orkiestrze na Zdrowie (ONZ)
Piwnica Pod Baranami, Rynek Główny 27, Kraków

16.11.2019, g. 19:00
KONCERT GALOWY „AUTOR! AUTOR!”
Wystąpią: Krzysztof Daukszewicz, Robert Kasprzycki, Monika Kowalczyk, Łukasz Jemioła, Krzysztof Piasecki, Adam Strug,
Grzegorz Tomczak, Anna Treter, Hanka Wójciak
Opera Krakowska, ul. Lubicz 48, Kraków

17.11.2019, g. 19:00
KONCERT LAUREATÓW konkursu „PIOSENKARNIA” w Radiu „Trójka”. Koncert połączony z bezpośrednią transmisją na antenie PR III Polskiego Radia, Studio Muzyczne PR im. Agnieszki Osieckiej ul. Myśliwiecka 3/5/7, Warszawa

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<