Pan Tralaliński

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Pan Tralaliński to spektakl  adresowany do dzieci w wielu 6-10 lat, będący połączeniem muzyki wybitnych polskich kompozytorów i poezji napisanej specjalnie dla najmłodszych.

Podczas przedstawienia prezentowane są m.in. wybrane pieśni z Abecadła Witolda Lutosławskiego, które kompozytor nazywał piosenkami dziecinnymi i opatrzył adnotacją „do wykonywania dla dzieci i przez dzieci”. Muzykolog Mieczysław Tomaszewski pisał o nich: „Jest w nich prostota osiągnięta przez koncentrację, nierezygnowanie ze środków, użycie bogatego ich zespołu, ale aluzyjne, liczące na wrażliwość i inteligencję słuchacza”.

Artyści wykonują także: balladę Dziad i baba Stanisława Moniuszki, która powstała do tekstu Józefa Ignacego Kraszewskiego, Pięć piosenek dla dzieci do słów Józefa Czechowicza - jedyny utwór Tadeusza Bairda, będący owocem połączenia muzyki z poezją dla dzieci, czy kilka tytułów z Rymów dziecięcych Karola Szymanowskiego, a które kompozytor napisał do wierszy Kazimiery Iłłakowiczówny. Choć są to pieśni dla dzieci, utwory te, ze względu na wysoki poziom artystyczny, znajdowały się w repertuarze najwybitniejszych śpiewaczek.

Katarzyna Oleś-Blacha - kierownik artystyczny
Anna Popiel - reżyseria
Bożena Pędziwiatr - scenografia i kostiumy

scena: Scena Kameralna
czas trwania: 1 godz. 10 min

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<