BALowe Kino Plenerowe

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

BAL na Zabłociu zaprasza w czwartkowe i sobotnie wieczory na pokazy filmowych hitów (start 21.00)!

Program:

27 czerwca
Annie Hall
reż. Woody Allen / 1977 / 1h33'
Prawdopodobnie najlepszy film Woody'ego Allena. Pełna wzlotów, upadków i nerwic historia związku nowojorskiego komika i nieustająco początkującej piosenkarki.

29 czerwca
Girl
Lukas Dhont / 2018 / 105'
15-letnia Lara zrobi wszystko, by spełnić swoje marzenia. Chce zacząć naukę w prestiżowej szkole baletowej i zrobić karierę baleriny. Marzy o czymś jeszcze - o wydostaniu się z chłopięcego ciała, w którym uwięziona jest wrażliwa dziewczyna. Debiutant Lukas Dhont, odkrycie tegorocznego festiwalu w Cannes, z dojrzałością i niezwykłą subtelnością opowiada o tym, jak opresyjne bywa własne ciało oraz jak wyczerpująca może być walka z jego ograniczeniami. Zwłaszcza gdy jesteś młodym, niecierpliwym nastolatkiem poszukującym własnej tożsamości.

30 czerwca
Artykuł osiemnasty
reż. Bartosz Staszewski / 2017 / 1h15'
o pełnometrażowy film dokumentalny, w którym pytamy, dlaczego w Polsce nie udało się wprowadzić prawa umożliwiającego formalizację związków osób tej samej płci. Mimo 25 lat wolności i demokracji osoby nieheteroseksualne nadal spotykają się z dyskryminacją, a politycy nie traktują ich problemów poważnie. Brak możliwości zawarcia związku partnerskiego lub małżeństwa nie tylko utrudnia im zwykłe codzienne funkcjonowanie, ale też jest dla nich potwierdzeniem, że we własnej ojczyźnie są obywatelami drugiej kategorii. Tytuł filmu nawiązuje do artykułu 18 Konstytucji RP, zgodnie z którym ochronie podlega małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, co dla wielu przeciwników formalizacji związków jednopłciowych jest równoznaczne z brakiem możliwości jakiegokolwiek uregulowania tej kwestii.

4 lipca
Blues Brothers
reż. Joe Landis / 1980 / 2h13'
Tego filmu nawet nie będziemy przedstawiać. Powiemy tylko: John Belushi, Dan Aykroyd, Aretha Franklin, James Brown, Ray Charles, Carrie Fishe!

5 lipca
Piątkowe Nowe Horyzonty: Bergman – rok z życia   
reż. J. Magnusson / 2018 / 117'
W 1957 roku Ingmar Bergman awansował do panteonu kina – wtedy to swoją premierę miały stworzone przez niego arcydzieła – „Siódma pieczęć" i „Tam, gdzie rosną poziomki". Pokazywany premierowo w Cannes film Jane Magnusson prezentuje kulisy tego przełomowego czasu w życiu reżysera. Stworzony przez nią portret nie jest jednak kolejną laurką; na zasłużone nagrody i uznanie cieniem kładą się mitomania, despotyzm i egoizm Bergmana.

11 lipca
Co robimy w ukryciu?
reż. Jemaine Clement, Taika Waititi / 2014 /
Viago, Deacon i Vladislav usiłują normalnie egzystować, mimo że są nieśmiertelnymi parusetletnimi wampirami, które żywią się ludzką krwią.

12 lipca
Pulp Fiction
reż. Quentin Tarantino / 1994 / 154'   
Przemoc i odkupienie w opowieści o dwóch płatnych mordercach pracujących na zlecenie mafii, żonie gangstera, bokserze i parze okradającej ludzi w restauracji.       

13 lipca
Marina Abramović: artystka obecna
reż. Matthew Akers / 2012 / 99'
Film opowiada o życiu i artystycznych projektach supergwiazdy świata sztuki, Mariny Abramović. 

18 lipca
Romeo i Julia
reż. Baz Luhrmann / 1996 / 120'
Tragedia Williama Szekspira przeniesiona we współczesne realia subkultury rywalizujących gangów. Akcja rozgrywa się w fikcyjnym miasteczku Verona Beach na Florydzie u schyłku XX wieku.

20 lipca
Tajne przez poufne
reż. Nathan and Joel Coen / 2008 /
Pracownica siłowni znajduje płytę CD należącą do byłego agenta CIA. Myśląc, że zawiera tajne dokumenty, postanawia się na nich wzbogacić.

21 lipca 
Watch Docs: Dobra zmiana
reż. Konrad Szołajski / 2018 / 77'
Marta kieruje Klubem Gazety Polskiej w Gliwicach i działa w Strzelcach Reczypospolitej. Tita jest działaczką KODu. Obie są patriotkami, ale patriotyzm ich nie łączy. Wręcz przeciwnie, działalność społeczna stawia je po dwóch stronach politycznej barykady.

25 lipca
Bękarty Wojny
reż. Quentin Tarantino / 2009 / 130'
W okupowanej przez nazistów Francji oddział złożony z Amerykanów żydowskiego pochodzenia planuje zamach na Hitlera.

26 lipca
Nie jestem czarownicą
reż. Rungano Nyoni / 2017 / 90'
Dziewięcioletnia Shula zostaje skazana za uprawianie magii i zamknięta w obozie dla czarownic.  

28 lipca
Watch docs: Granica pracy
reż. Apolena Rychlíková / 2017 / 72'
Dziennikarka Saša Uhlová postanowiła zbadać warunki panujące w najgorzej płatnych miejscach pracy. Pralnia, ubojnia drobiu, fabryka żyletek, supermarket i sortownia śmieci – tu pracuje się najczęściej siedem dni w tygodniu, niekiedy także po godzinach, bez przerw na posiłek.
       

Udostępnij

Więcej

  • Wstęp wolny

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<