Walentynki z Louisem Armstrongiem

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 14 lutego 2019, 20:00

W muzyczny świat Luisa Armstronga wprowadzi nas Michał Pijewski, który jako jedna z nielicznych osób gra i śpiewa ponad 50 utworów Louisa, od wczesnych nagrań z okresu Chicago (Hot Five czy Hot Seven) do późniejszych, pochodzących z czasów Louis Armstrong And His All Stars. Występował poza Polską w Niemczech, Hiszpanii, Francji oraz na scenie polonijnej w Chicago w USA. Nagrał kilka płyt ze składami zarówno jazzowymi, jak i grającymi swingującą muzykę do tańca.

Skład:
Michał Pijewski – wokal, pianino, klarnet
Ireneusz Kozłowski – kontrabas
Jerzy Więckowski – perkusja
Marek Słoma Słomiński – banjo, gitara

Louis Daniel Armstrong, pseudonim artystyczny Satchmo lub Pops; urodził się 4 sierpnia 1901 w Nowym Orleanie, a zmarł 6 lipca 1971 w Nowym Jorku. Amerykański trębacz, kompozytor i wokalista jazzowy. Wyróżniał się indywidualnym stylem gry na trąbce i wokalistyką jazzową, do której wprowadził m.in. śpiew scatem.

Michał Pijewski (cl, voc) ukończył średnią szkołę muzyczną im. Elsnera w Warszawie w klasie klarnetu w 1991 roku. Jednocześnie jest pianistą i trębaczem. Od końca lat 80. grał w różnych składach muzycznych jak: Old Traditional Jazz Band, Jacek Gerek Band, a od 1998 prowadzi własny skład The Castle Band, obecnie przekształcony w The Crazy Band. Uwielbia Louisa, potrafi śpiewać i grać niemal jak Satchmo.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<