Jesienne edukacyjne wycieczki rowerowe

Spacery i zwiedzanie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 25 listopada 2018

Wycieczka 25 listopada została odwołana!

Wróciła piękna złota jesień, a wraz z nią edukacyjne wycieczki rowerowe. W listopadzie proponujemy udział w 3 wycieczkach edukacyjnych, dzięki którym dowiecie się, jak przyjemnie i bezpiecznie jeździć na rowerze po Krakowie. Serdecznie zachęcamy do spędzania wolnego czasu w sposób aktywny, przyjemny i pożyteczny. Edukacyjne wycieczki organizowane są przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa w ramach promocji zrównoważonego transportu. Dla każdego uczestnika rowerowy upominek!

Ostatnia wycieczka w tym roku odbędą się w niedzielę:

  • 25 listopada o godz. 12:00, zgłoszenia przyjmowane są do 23 listopada do godz. 14:00, miejsce zbiórki: Mały Rynek, trasa: Stare Miasto, Kazimierz, Grzegórzki.

Wycieczki poprowadzą członkowie Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów.

W ostatnich latach w Krakowie przybywa rozwiązań mających ułatwić sprawne i bezpieczne przemieszczanie się rowerzystów po mieście, takich jak: kontrapasy, śluzy rowerowe, pasy filtrujące, pasy dla rowerów, strefy uspokojonego ruchu. Jeśli nie wiesz, gdzie możesz je spotkać i jak należy z nich korzystać, ta wycieczka jest stworzona z myślą o Tobie! Ponadto, jeśli chcesz usystematyzować wiedzę m.in. na temat: przepisów ruchu drogowego dotyczących rowerzystów, w tym zasad ruchu w ruchu ogólnym, kwestii pierwszeństwa w obrębie przejazdu dla rowerów, na ciągach pieszo – rowerowych i skrzyżowaniach równorzędnych, zasad ruchu wokół i po Rynku Głównym oraz jazdy po ulicach z torowiskiem...i wiele, wiele więcej – zapraszamy serdecznie na rowerową wycieczkę z własnym rowerem (bądź rowerem z wypożyczalni)!

Liczba miejsc na wycieczkę jest ze względów organizacyjnych limitowana, a o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Zaplanowane trasy są łatwe, wiodą w większości po płaskim terenie i w znacznym stopniu korzystają z infrastruktury rowerowej. Podstawowe umiejętności rowerzysty oczywiście obowiązkowe. W wycieczce mogą uczestniczyć także osoby niezarejestrowane na nią wcześniej pod warunkiem dostępności wolnych miejsc.

Potwierdzeniem udziału w wycieczce jest informacja zwrotna ze strony przedstawiciela Organizatora, którym jest Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<